שתף קטע נבחר

רון חולדאי ניצח בת"א; דב חנין: אני חוזר לכנסת

ראש העיר המכהן ניצח עם 50.69 אחוזים מהקולות, לעומת 34.32 אחוזים לדב חנין, וימשיך לקדנציה שלישית. חנין הגיע למטהו, נפגש עם פעיליו המאוכזבים ואמר ל-ynet: "אני חוזר לכנסת ואמשיך להילחם משם. עשינו מסע נהדר"

למרות המאבק העיקש של מועמד "עיר לכולנו", דב חנין, ראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, שומר על מקומו ופונה לקדנציה שלישית. מתוצאות האמת הלילה (יום ד') עולה, כי חולדאי ניצח עם 50.69 אחוזים מהקולות, לעומת 34.32 אחוזים לחנין. המועמד אורן שחור קיבל 10.55 אחוזים מהקולות.

 

במטהו של דב חנין בפלורנטין שררה אכזבה קשה והפעילים קיבלו את הנתונים בדממה. בתחילה נראה היה כי חנין מצליח להציב אתגר לחולדאי, אולם ככל שספירת הקולות התקדמה, השתלטה הפסימיות על פעיליו המקובצים על גג המטה. "באסה לכולנו", אמרו הפעילים זה לזה ונראה כי עשרות מהם איבדו כל תקווה.

 

בחירות 2008 - הסיקור המלא

  

קצת אחרי 2:00 הגיע דב חנין למטה והתקבל בקריאות עידוד: "הו הא מי זה בא, ראש העיר הבא. מהפכה, חולדאי אכל אותה". חנין, שנראה כי קיבל את רוע הגזרה, אמר לפעיליו המאוכזבים: "עשינו היסטוריה בעיר הזאת. עשינו מסע נהדר של תנועת מתנדבים, בלי כסף, בלי תמיכת נדל"ניסטים אך עם המון אנרגיה. עיר לכולנו היא סיעה מרכזית מובילה במועצה".

 

הוא המשיך ואמר לפעיליו: "הצגנו דרך אחרת, למרות שהשמיצו אותנו. אין שום רשימה אחרת שהשיגה אפילו חלק מהמתנדבים. המסע רק מתחיל, יצרנו אלטרנטיבה שלא תתפוגג, תנועה דמוקרטית עם שליחות. יש לנו בשורה אמיתית: אפשר לעשות פוליטיקה אחרת". במסר לרון חולדאי, אמר: "לא ניתן למדיניות של חמש השנים האחרונות להמשך. הציבור העביר מסר ברור לראש העיר. אנו נשרת הציבור באופוזיציה ונעשה זאת עם הרבה ביטחון עצמי ואנרגיה". 


פעיליו המאוכזבים של דב חנין (צילום: ירון ברנר) 

 

במהלך שעות ההמתנה הרבות הפך גג המטה למועדון ריקודים. מוזיקה הושמעה ברמקולים, ורבים מהפעילים רקדו במשך שעה ארוכה, מנסים להתעודד מהעובדה שחנין לא יהיה ראש העיר. בשלב מסוים הבינו גם השכנים והמשטרה שהקרב אבוד, ושוטרים שהגיעו לשכונת פלורנטין דרשו להפסיק הנאום ברמקול, משום שהפריע למנוחת השכנים. חנין אמר ל-ynet כי "זה היה מסע מאוד מרגש. אני חוזר לכנסת, ואמשיך להילחם משם". 

 

חולדאי: קשוב לכל רחשי הציבור

בבחירות למועצת העיר זכתה סיעתו של חנין, "עיר לכולנו" ב-20,605 קולות, לעומת סיעתו של חולדאי, שזכתה ב-19,503 קולות. שתי הסיעות יקבלו חמישה מנדטים על אחת. הגמלאים, מרצ, רוב העיר והירוקים קיבלו שלושה מנדטים כל אחת. הליכוד, ש"ס וחזית דתית-מאוחדת קיבלו שני מנדטים כל אחת והסיעות צדק חברתי ולתת לחיות, רשימת יאפ"א קיבלו מנדט אחד בלבד. 


 

במטה הבחירות של חולדאי ספרו במתח את תוצאות הקלפיות שהגיעו אט אט על-ידי הפעילים ברחבי העיר. למרות שהניצחון בקרב על ראשות העיר הוכרע, במטה לא שקט והקרב האמיתי התמקד במועצת העיר. פעיליו של חולדאי יודעים כי על-מנת שיוכל לנהל מועצה באופן תקין, ללא כניעה לסחטנות מצד הסיעות האחרות, עליו לקבל חמישה מנדטים, כפי שלבסוף קרה.


רון חולדאי חוגג עם פעיליו (צילום: דודו אזולאי) 

 

המתח הרב במטה גרם לאנשי חולדאי להשאיר את התקשורת מחוץ למטה והם לא נתנו לעיתונאים להיכנס ולתעד את הניצחון. חולדאי עצמו לא הגיע בתחילת הערב למטה ונותר ספון בביתו עם כמה מקורבים. רק לאחר שהגיעו אליו רוב התוצאות, הגיע לפנות בוקר למטה הבחירות שלו ונשמע מפויס.

 

"אני קשוב לכל רחשי הציבור, גאה שהציבור נתן את האמון בי להוביל את העיר בשנת המאה שלה. אני לא פוסל אף אחת מהרשימות, ומתכוון לשבת עם כולן ולשמוע מכולן", אמר. איציק לוי, אחד הפעילים שנראה תשוש מהיום שעבר עליו, אמר: "אנחנו את שלנו עשינו במהלך היום. במילא לא נוכל להשפיע יותר. אני לא מתכוון לחכות, העיקר שחולדאי ניצח".

 

הבוקר התחיל אופטימי

בתל אביב הבוקר, חולדאי היה הראשון מבין המועמדים שפקד את הקלפי. הוא שלשל את הפתק הצהוב והלבן בבית הספר על-שם נעמי שמר בשכונת תל-ברוך, כשהוא מלווה ברעיתו יעל. "אל תתנו למיעוט קטן להשפיע על הרוב הגדול", אמר חולדאי ובצאתו מהקלפי.

 

כשנשאל על ההימור שלו לגבי התוצאות אמר: "אני לא מתעסק בהימורים, אני מאמין שכבר מחר בבוקר אמשיך בעבודה שלי כראש העיר".

 

חנין יצא מהקלפי בתיכון עירוני י"א כשהוא חמוש בתקוות רבות. המועמד, שהגיע עם בנו הקטן, אמר שהוא מקווה כי "בסוף היום תל-אביב תהיה עיר של כולנו. אני יודע שהדבר הראשון שאעשה הוא לפגוש את את עובדי העירייה כדי לתכנן איך הופכים את העיר הזאת לטובה יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטה חנין, הלילה
צילום: ירון ברנר
חולדאי חוגג הלילה
צילום: דודו אזולאי
צילום: ירון ברנר
דב חנין ופעילה
צילום: ירון ברנר
מומלצים