שתף קטע נבחר

נתניהו מזהיר את חברי הליכוד: לא לתמוך בפייגלין

משה פייגלין מתכוון לערוך הערב כנס תמיכה, ומקורבי היו"ר מזהירים את חברי התנועה: נתניהו "יראה בחומרה" השתתפותכם. פייגלין ל-ynet: "חוץ מאלוהים ומאשתי - אני לא מפחד מאף אחד". ח"כ זאב אלקין הצטרף רשמית לליכוד

הפריימריז בליכוד מתקרבים - וגזרת נתניהו-פייגלין מתחממת: מקורבים ליו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, שיגרו אזהרה לחברי הכנסת של התנועה ולמועמדים בבחירות לכנסת, לפיה נתניהו "יראה בחומרה" השתתפות של מי מהם בכנס תמיכה גדול שעורך הערב (יום ד') משה פייגלין בירושלים.

 

בליכוד חוששים כי פייגלין, הידוע בעמדותיו הימניות הקיצוניות, "יקלקל" את חגיגת הכוכבים, אם יצליח להשתבץ במקום גבוה ברשימה לכנסת. על הרקע הזה, ובשל חשש מהבעת תמיכה פומבית של חברי כנסת ומועמדים בפייגלין - שיגר נתניהו את האזהרה.

 

משה פייגלין מסר בתגובה בשיחה עם ynet כי "הדברים מדברים בעד עצמם. מי שנוקט שיטות של הפחדה אומר משהו על עצמו. הדברים האלה נודעו לי כבר אתמול, אבל אני מרגיש בסדר גמור. אני לא נשען על ממסדים, אלא נשען על חבריי לתנועה ועל הליכודניקים שאני פוגש בכל מקום - מהם אני שואב את כוחי הפוליטי. חוץ מאלוהים וגם קצת מאשתי אני לא מפחד מאף אחד".

 

בתוך כך, ח"כ זאב אלקין שהודיע לאחרונה על פרישה מקדימה, הצטרף באופן רשמי לליכוד. במסיבת עיתונאים שכינס יחד עם יו"ר הליכוד נתניהו, הצהיר אלקין שיתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת. "קדימה שהלכתי אליה אינה קיימת יותר", אמר אלקין, שיתמודד על משבצת העולים ברשימת הליכוד.

 

נתניהו הצהיר שוב במסיבת העיתונאים כי הליכוד ישמור את תיק החינוך אצלו.

נתניהו אמר כי "אנחנו עדים לתעמולה יומיומית כוזבת. אני רוצה להבהיר שהחינוך יהיה תחת ליכוד קונטרול. לא ש"ס קונטרול, נאש קונטרול. תחת קונטרול של הליכוד".

 

הוא נשאל גם על אמירתו של הרב עובדיה יוסף על כך שהמורים החילוניים הם חומרים ואמר: "אני לחלוטין שולל את האמירה הזו. אני חושב שהיא אינה נכונה ואינה במקום".

 

בקדימה הגיבו להצטרפותו של אלקין, ומיהרו לתקוף את חברם לתנועה לשעבר: "הדוגמן החדש בקולקציית הימין הקיצוני של ביבי-בגין-בוגי, אשר הבין שעל גבה של קדימה הוא לא יכול להיבחר לכנסת הבאה, מצא את מקומו הטבעי לצד דמויות מפתח כמו משה פייגלין, זאב ז'בוטינסקי ויחיאל חזן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. "חוץ מאשתי, לא מפחד מאיש"
צילום: ירון ברנר
נתניהו: "החינוך תחת קונטרול של הליכוד"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים