שתף קטע נבחר

אסיה אנטוב - האישה ש"שיגעה" את נתניהו

יו"ר הליכוד התעסק בימים האחרונים בעיקר בדבר אחד - שינוי ההצבעה בפריימריז, כך שנציגי העולים ייבחרו בנפרד. הסיבה: ניסיון למנוע את בחירתה של מקורבת לפייגלין במקום ריאלי. ח"כ מהליכוד: "ביבי היה פשוט אובססיבי, זה קצת מביך"

אחרי העימות החזיתי עם משה פייגלין, בנימין נתניהו עובר "לטפל" בתומכיו: יושב ראש הליכוד השקיע בימים האחרונים מאמצים רבים כדי לנסות לסכל את סיכויי הבחירה של חברת תנועה אנונימית יחסית, אסיה אנטוב, למקום ריאלי ברשימת המפלגה לכנסת. אנטוב טוענת כי המהלך עשוי לפגוע בליכוד, ונתניהו מצדו גורס: "אני עושה את הטוב למען המפלגה". 

 

אנטוב, הרצה לרשימת המפלגה במסגרת המקום השמור לעולים, עלתה לארץ בשנת 1991, מתגוררת בקרני שומרון ועוסקת במחשבים

ובתקשורת. היא משכה את תשומת לבו של נתניהו לאחר שבליכוד נקבע כי נציגי העולים ייבחרו לרשימת המפלגה במסגרת הרשימה הארצית. נתניהו ואנשיו חששו כי מתפקדי הליכוד יעדיפו שלא "לבזבז" את סימוניהם ברשימה הארצית על עולים חדשים, בעוד 7,000 תומכי פייגלין ייבחרו באנטוב - מה שיביא לבחירתה הוודאית.

 

נתניהו, שהביע באופן ברור את סלידתו מפייגלין ואנשיו, החליט לצאת למאבק נגד אנטוב ויזם שינוי בוועדת החוקה של התנועה לפיו הבחירה בנציגי העולים תעשה בהצבעה נפרדת. מחנהו של פייגלין לא נשאר חייב, ודרש כי רק מרכז הליכוד יהיה זה שיאשרר את ההחלטה.

 

אמש אישר מרכז המפלגה את בקשת נתניהו, אולם גורמים בליכוד הרימו גבה נוכח המאמצים הרבים שהשקיע יושב ראש המפלגה בעניין, זמן קצר לפני הפריימריז ובעודו מנסה לקדם את "נבחרת הכוכבים" של המפלגה. "ביבי היה פשוט אובססיבי בעניין הזה. הוא החליט לסכל את בחירתה יהיה המחיר שנדרש לשם כך אשר יהיה. בשורה התחתונה זה קצת מביך שמועמד לראשות ממשלה משקיע כל כך הרבה זמן ואנרגיה במטרה לסכל בחירתה של מועמדת אנונימית כמעט לחלוטין", אמר ל-ynet ח"כ מהליכוד.  

 

"משנים את התנאים תוך כדי המשחק"

אנטוב עצמה כלל לא צפתה שהתמודדותה תעורר סערה בצמרת המפלגה. "אני חוששת שהמהלך שקרה פוגע בתדמית הליכוד. משנים את התנאים תוך כדי המשחק. זה פוגע בכל המועמדים והמצביעים שמשנים את הכללים בדקה ה-90 רק כדי לשנות את התוצאות הדמוקרטיות", אמרה.

 

לדבריה, מאחר שהיא נתמכת לא רק על ידי מחנה פייגלין,

אלא גם על ידי העולים החדשים והאגף הימני של המפלגה. "אני חושבת שהסיכוי שלי להיבחר מאוד גבוה", הוסיפה. 

 

לפייגלין עצמו ברור כי מדובר בהמשך ניסיונותיו של נתניהו לסלקו מתוך הליכוד. "ברור שהסיפור זה לא אסיה. הסיפור זה אני. אסיה נמצאת בליכוד עוד לפניי. מקרב חברי הליכוד מהעלייה הרוסית היא אולי הפעלתנית והמועילה ביותר לליכוד. אבל מכיוון שהרעיונות של פייגלין מצאו חן בעיניה ונתניהו חושש שהיא תהיה מזוהה איתי בסיעת הליכוד בכנסת לאחר שנבחר - הוא העמיד את כל הליכוד על הראש כדי לסכל את בחירתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנטוב. בעין הסערה
צילום: דוד ריפקין
נתניהו.
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
משה פייגלין ליכוד פרישה בחירות
צילום: ירון ברנר
מומלצים