שתף קטע נבחר

נתניהו מאיים: סגרת דיל עם פייגלין? לא תהיה שר

הקרב בין בנימין נתניהו למשה פייגלין מתחמם. יו"ר הליכוד מעוניין למנוע את בחירתו של איש הימין למקום גבוה ברשימת מפלגתו לכנסת, ובימים האחרונים הוא פנה למועמדים ודרש שלא יגיעו להסכמי תמיכה הדדיים עמו. פייגלין: נתניהו משגע את התנועה

עימות חזיתי בין יושב ראש הליכוד למשה פייגלין, המבקש להיבחר לרשימת המפלגה לכנסת. בימים האחרונים קיים נתניהו שיחות עם חברי כנסת מהליכוד ועם מועמדים חדשים על מקום ברשימה, וביקש מהם להימנע מלהגיע ל"דילים" (הסכמי תמיכה הדדיים) עם פייגלין. המהלך של נתניהו נועד למנוע מהאיש שמזוהה עם הימין הקיצוני, להיבחר למקום גבוה ברשימת הליכוד.

 

מקורבים לנתניהו אמרו, כי "פייגלין זה לא הליכוד. הוא אינו מייצג את עמדות הליכוד ובוחריו. הוא מנצל את האופי הדמוקרטי של המפלגה הגדולה והחזקה בישראל כדי להשחיל את עצמו ואת אנשיו לרשימה לכנסת". בכירים בליכוד ציינו כי נתניהו אף נשמע אומר, כי חברי כנסת שיישתפו פעולה עם פייגלין לא יהיו שרים בממשלה בראשותו.

 

המאבק של נתניהו בפייגלין החל כבר לפני מספר ימים, כאשר דרש מחברי הכנסת של המפלגה לא להשתתף בכנס תמיכה שקיים פייגלין. איש מחברי הכנסת המכהנים לא הגיע לאירוע.

 

פייגלין נחשב לגורם בעל כוח רב בליכוד, ועל פי הערכות כוחו נאמד בכ-7,000 מתפקדים. מדובר בכמות גדולה של מצביעים בפריימריז, שעשויה להבטיח לסייע במקרה של תמיכה הדדית, גם למועמדים אחרים להיכנס לכנסת. 

 

במהלך היום רשמו אנשי פייגלין הישג משמעותי, כאשר בית הדין של הליכוד קיבל את עתירתם וקבע כי כל שינוי באופן בחירת הרשימה לכנסת יחייב את כינוסו של מרכז המפלגה. משמעות ההחלטה היא כי הפריימריז בתנועה עשויים להידחות מהשמונה בחודש בשל לוח זמנים צפוף.

 

פייגלין הגיב למהלכיו של נתניהו ואמר, "הגיע הזמן שחברי הליכוד יישאלו את עצמם כיצד זה שראש התנועה שלהם משגע את התנועה ערב בחירות, מכנס את מרכז המפלגה בניסיון לשנות שוב את כל הכללים, וכל כך למה? בכדי לדפוק מועמדת במשבצת העולים - חברת ליכוד 15 שנה, רק בשל זיהוייה עם משה פייגלין. אני לא עושה דילים עם אף חבר כנסת. נתניהו יכול להיות רגוע. אני פונה ישירות אל חברי התנועה שלי על מנת שיישבצו בתוך רשימת הליכוד נציג שעודנו נאמן לערכי המחנה הלאומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזהיר את הח"כים. בנימין נתניהו
צילום: גיל יוחנן
עימות עם נתניהו. משה פייגלין
צילום: תהילה ברמסון
מומלצים