שתף קטע נבחר

בן-אליעזר הצביע: אפשר להגיע ל-25 מנדטים

יומיים אחרי פארסת הבחירה הממוחשבת - מקווים במפלגת העבודה שהמתפקדים ייענו לקריאה לבוא ולקבוע את הרשימה לכנסת באופן ידני. אהוד ברק יצא מעודד מהתורים ואילו בנימין בן-אליעזר הביע תקווה, רחוקה מהסקרים

מועד ב' של הפריימריז במפלגת העבודה יצא לדרך: לאחר שביום שלישי כשלה מערכת ההצבעה הממוחשבת, באים גם היום (ה') מתפקדי המפלגה ל-175 אתרי ההצבעה כדי לבחור את רשימת העבודה לכנסת ה-18 - הפעם בשיטה הידנית. הקלפיות נפתחו בשעה 12:00 והן ייסגרו בשעה 22:00 בערב.

 

החשש מפני אחוזי הצבעה נמוכים - גם בשל ההצבעה החוזרת ובגלל הסקרים הלא מחמיאים - כנראה גרם ליו"ר המפלגה, השר אהוד ברק, לצאת אמש בקריאה אחרונה: "בואו להצביע, נבחר את הנבחרת הטובה ביותר ונצא מחוזקים למערכה האמיתית על אמון הציבור במנהיגותנו ובדרכנו". בצהריים, כשהצביע בתל-אביב, אמר ברק: "אני בטוח שנצא מכאן עם נבחרת חזקה, ראויה, שאם תשוו אותה לנבחרות האחרות - תבינו למה היא הכי טובה".


אהוד ברק מצביע (צילום: ירון ברנר)

 

ברק, שהגיע לקלפי עם רעייתו, נילי פריאל, נפגש עם השרה לשעבר אורה נמיר, שתמכה באופיר פינס בפריימריז לפני שנה וחצי וקראה לברק לאחרונה לפרוש מתפקידו כיו"ר העבודה. השניים שוחחו קצרות, חייכו וברק אמר כי הוא מוכן לקבל את הביקורת של נמיר באהבה.

 

על התקלה, אמר יו"ר המפלגה: "אני בטוח שהיה הרבה יותר טוב לוּ כל המחשבים היו עובדים והיינו עם רשימה. זו תקלה חמורה, אבל זו הפעם הראשונה. כשיש תקלה כזו, צריך להתגבר עליה. אבל זה שאנחנו עומדים 48 שעות אחרי עם תורים, זה אומר שיש חיות ויש חיים למפלגה".

 

המתמודדים לא בזבזו את הזמן שנותר מאז קרסה מערכת המחשוב שלשום,

 והשתמשו בטלפונים ובהודעות שנשלחו בדואר האלקטרוני כדי

לעודד את תומכיהם ומתנדביהם ברחבי הארץ לצאת מהדכדוך, ולשוב היום אל הקרב.

 

מי שעוד הקדים להצביע, הוא השר בנימין בן-אליעזר, שאמר: "מה שחשוב הוא שמפלגת העבודה תצא היום לדרך חדשה, עם הרשימה הטובה ביותר, דרך שבסיומה אפשר יהיה להגיע גם ל-25 מנדטים".

 

ההצבעה נערכת על גבי טפסי הצבעה מיוחדים, שבהם מסמנים המתפקדים X לצד חמישה עד שמונה שמות מועמדים ברשימה הארצית, נציג שכונות, נציג עולים וכן נציג במחוז המתאים (לצפייה בטופס הצבעה לדוגמא - לחצו כאן). לאחר סגירת הקלפיות יתחיל תהליך ספירה ידני, שצפוי להימשך אל תוך הלילה.

 

גם חוקרים פרטיים

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, המתמודד על מקום ברשימה הארצית, אמר כי "על מתפקדי מפלגת העבודה מוטלת האחריות לבוא ולהצביע באחוזים גבוהים ולבחור רשימה רעננה ואטרטקטיבית לכנסת. אחוזי הצבעה גבוהים ישפרו מאוד את מצבה של המפלגה לקראת הבחירות הכלליות".

 

ח"כ שלי יחימוביץ', אחת מהמועמדות לזכות במקום בצמרת הרשימה,

 אמרה: "דווקא בגלל המשבר הקשה, בואו בהמוניכם לקלפי ובחרו ברשימה חזקה וערכית, שתוכל לנהל את הקרב להצלתה ולהצלחתה של המפלגה".

 

בעבודה השקיעו מאות אלפי שקלים כדי לשמור על טוהר הבחירות, אולם בכירים במפלגה הביעו חשש כי לנוכח החזרה לשיטת ההצבעה הידנית - הסיכוי לזיופים גדול. סגן שר הביטחון, מתן וילנאי אף קרא לדחות את הפריימריז למועד מאוחר יותר "כדי לאפשר למפלגה להתארגן כראוי". מזכ"ל העבודה, איתן כבל, הבטיח כי המפלגה "תעשה הכל כדי לשמור על טוהר הבחירות, כולל שיתוף חוקרים פרטיים, סמויים וגלויים, לזיהוי אי סדרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפעם בלי מחשבים
צילום: עופר עמרם
ברק. הפעם יעבור בשלום?
צילום: ירון ברנר
מומלצים