שתף קטע נבחר

משישה ייצא אחד: בוחרים ראש ל"בית היהודי"

חברי הכנסת זבולון אורלב, אורי אריאל ובני אלון - יחד עם אבי וורצמן, הרב אלי בן דהאן והרב פרופ' דניאל הרשקוביץ - מתמודדים על תפקיד יו"ר תנועת הימין החדשה. עם זאת, נודע ל-ynet שגורמים במפלגה מעדיפים את האלוף (מיל') עמידרור

מי ינהיג את הבית היהודי? חודש לאחר שהוקמה מפלגת הימין החדשה, תכריז הערב (יום ה') המועצה הציבורית המרכיבה את רשימתה לכנסת - מי יהיה היו"ר של המפלגה. משעות הצהריים מכונסים חברי המועצה במלון נווה אילן, שם הם ישמעו את ששת המועמדים לתפקיד ולאחר מכן יקיימו הצבעה לבחירת היו"ר.

 

רבים במועצה סבורים כי ח"כ זבולון אורלב הוא הראוי ביותר להנהגה, אך גורמים ב"בית היהודי" הביעו חשש כי בחירתו תגרום לפילוג חוזר בין חלקי האיחוד הלאומי-מפד"ל, שהרכיבו את המפלגה. להערכתם יעדיפו חברי המועצה את אחד משלושת המועמדים שאינם חבר כנסת, וייתכן שיידחו את ההכרעה כדי לאתר מועמדים חדשים.

 

ל-ynet נודע כי בכוונת כמה חברי המועצה הציבורית לבקש מיו"ר המועצה הציבורית, האלוף (מיל') יעקב עמידרור, לעמוד בראש הרשימה. למקום כינוס הוועדה הגיעה משלחת שדרשה ממנו להציג מועמדות לתפקיד. עם זאת ההערכה היא שעמידרור, שהבהיר באחרונה כי אין בכוונתו להיכנס לפוליטיקה, ידחה את ההצעה.

 

מוקדם יותר השבוע פרסמה ועדת האיתור של המועצה את רשימת המועמדים: הח"כים זבולון אורלב, אורי אריאל ובני אלון, מנכ"ל תנועת "מבראשית" אבי וורצמן, מנכ"ל בתי הדין הרבניים הרב אלי בן דהאן, והרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, מרצה בטכניון ורב שכונה בחיפה.

 

עם פרסום שמות המועמדים הגדירו אותם גורמים באיחוד הלאומי "רשימה בינונית", שנועדה להכשיר את הקרקע לבחירתו של אורלב שלטענתם שולט במועצה הציבורית. בארגוני הנשים מתחו ביקורת על מועמדותו של בן דהאן, המהווה מבחינתן סמל למדיניות המחמירה של בתי הדין הרבניים כלפי מסורבות הגט.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמידרור. לא מועמד, זוכה לתמיכה
צילום: דנה קופל
ח"כ אורלב. יגרום לפיצול?
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אריאל. מתמודד
צילום: דודי ועקנין
ח"כ אלון. גם מתמודד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים