שתף קטע נבחר

שוב מאיים לפרוש: מה רוצה ראלב מג'אדלה?

אחרי הפריימריז, נזכר השר מג'אדלה שהמקום ה-15 ששוריין לנציג הערבי לא גבוה מספיק. פעיליו אומרים: נשקלת פרישה

עושים שרירים, גם אחרי הפריימריז: למרות שמיקומו כנציג המגזר הערבי נקבע מראש, למקום ה-15 ברשימת מפלגת העבודה לכנסת, הודיע היום (ו') השר ראלב מג'אדלה כי החליט לכנס את מועצת המחוז הערבי במפלגה, כדי לקבל החלטה בנוגע להמשך דרכם.

 

מג'אדלה כבר איים בשבועות האחרונים כי יפרוש מהמפלגה ויעבור למפלגה ערבית - אולי חדשה - אך לבסוף הודיע כי יישאר בעבודה.

 בבחירות המקדימות זכה כצפוי ברוב גדול במחוז הערבי, ששוריין למקום שלפי הסקרים אינו נראה ריאלי. כעת, אומרים אנשיו, שוב נשקלת אפשרות הפרישה.

 

לאחר ההחלטה על מיקום נציגי המחוזות השונים, העביר מג'אדלה מסר מאיים כאשר אמר, בכנס של פעילים במגזר הערבי, כי מפלגת העבודה צריכה להחליט כיצד היא נוהגת עם נציגי המגזר ואיך היא מתייחסת אליהם.

 

באותו כנס הועלתה האפשרות להקים מפלגה ערבית חדשה שתאגד גם פורשים אפשריים ממפלגת העבודה וממפלגות אחרות. גם ח"כ שכיב שאנן, נציג הדרוזים ששוריין במקום ה-16, אמר כי הוא שוקל האם להמשיך במפלגת העבודה, אולם הביע ספקות לגביי רצינותה של רשימה ערבית חדשה ויכולותיה להצליח בבחירות.

 

ספירת הקולות הידנית בפריימריז של מפלגת העבודה הסתיימה הבוקר, ורוב בכירי המפלגה הצליחו לשמור על מקומם בצמרת. השר יצחק (בוז'י) הרצוג דורג ראשון, כשמעט אחריו ח"כ אופיר פינס. ח"כ אבישי ברוורמן דורג שלישי.

 

"נוכיח לציבור כי הרשימה הזו היא הטובה ביותר מכל הרשימות האחרות", אמר הבוקר יו"ר המפלגה, שר הביטחון אהוד ברק, שבא לכינוס בגני התערוכה בתל-אביב - ולא התייחס לקולות המרמור. "החבורה מצויינת. זו הרשימה הטובה ביותר לסגירת פערים בחברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מג'אדלה. מקום 15
צילום: חיים צח
מומלצים