שתף קטע נבחר

ברוורמן: במשבר כלכלי - הסקרים עוד ישתנו

ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, שנבחר במקום השלישי בפריימריז בעבודה, אמר ל-ynet כי "בתקופה של משבר כלכלי חמור, עם בעיות ביטחון, הסקרים יתחילו לשנות כיוון". הוא מאמין שהעבודה תקבל 20 מנדטים, שואף להיות שר האוצר ופוזל לראשות הממשלה

אופטימיות בעבודה בעקבות הפריימריז: כמה שעות לאחר פרסום התוצאות, בכירי הרשימה מסתכלים קדימה. ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, שבניגוד לציפיות ולתחזיות הגיע למקום השלישי ונחשב למועמד בולט לתפקיד שר האוצר בממשלה בה תשתתף העבודה, אמר אתמול (יום ו') ל-ynet כי המשימה העיקרית של המפלגה היא להתאחד ולהתלכד לקראת הבחירות הכלליות. לגבי הסקרים הלא מחמיאים - הוא דווקא בטוח כי המגמה תתהפך.

 

מוכרת לי מפעם / רק פוליטיקה 

 

"אני חושב שלא המיקום ברשימה קובע את הדברים", אמר ברוורמן. "יש לעבודה רשימה מאוזנת, עם אנשים בעלי ניסיון רב, לצד אנשים צעירים וחדשים. הדבר הכי חשוב זה לאחד את המפלגה ולהציג נבחרת. עם לכידות אמיתית אפשר להשיג עשרים מנדטים".

 

ברוורמן משוכנע כי סקרי דעת הקהל ישתנו בעתיד הקרוב לטובתה של העבודה. לדבריו, "הנושאים הכלכליים והביטחוניים הם החשובים כעת, ולנו יש את הרשימה הכי טובה. בתקופה של משבר כלכלי חמור, עם בעיות ביטחון, הסקרים יתחילו לשנות כיוון. אם נתחבר לעצמנו פנימה, נוכל לשנות כיוון".

 

הוא חושב שמתפקדי העבודה בחרו את אותם מועמדים, בעיקר משום הניסיון הרב שלהם. "העבודה היא לא מפלגה שמאלית קיצונית או איזוטרית", הוא אומר. "בסוף, אנשים שמצביעים בקלפי, שואלים את עצמם: מי אנחנו רוצים שיהיה שר ביטחון, מי אנחנו רוצים שיהיה שר אוצר, מי יהיה מנהיג חברתי, ומי יוביל במאבק על שלטון החוק".


אבישי ברוורמן חוגג (צילום: ירון ברנר)

 

ברוורמן, שרואה את עצמו כשר אוצר מתאים בתקופה של משבר כלכלי, לא מוכן להתחייב כי העבודה תלך לאופוזיציה בשנים הקרובות, ומקווה לנס. לדבריו, "אני לא בעד הצהרות בומבסטיות. הכל תלוי בסיטואציה. אם נעלה בצורה משמעותית במנדטים, אולי נרכיב את הממשלה. מי יודע? אתה רואה איך הדברים משתנים כאן כל הזמן. במצב ביטחוני חמור, את מי יעדיף הציבור? צריך לעשות מאמץ וצריך להביא מנדטים. אני לא פוסל אופוזיציה, אבל גם לא קואליציה. עברנו משברים גדולים, הגענו לשפל, ועכשיו צריך להילחם".

 

כשהגיע לפוליטיקה לפני כשלוש שנים, ברוורמן הצהיר כי הוא רואה עצמו חלק מהמנהיגות הלאומית. ראשות הממשלה היתה לנגד עיניו כבר אז, אולם ההתנהלות הפוליטית שלו בשנים האחרונות עוררה שאלות לגבי התאמתו למערכת ולגבי יכולותיו.

 

בחירתו למקום השלישי החזירה את הרוח למפרשיו, וכעת מכוון ברוורמן אל העתיד והוא אינו שולל שום אפשרות. גם לא התמודדות על ראשות ממשלה. "באתי לשרת בפוליטיקה מתוך שליחות", אומר ברוורמן.

 "אני הולך בדרך שלי. לא זגזגתי. הציבור נותן בי אמון. אני מאמין בעשייה. כרגע אנחנו צריכים לעבוד כנבחרת, כי רק כך נתקדם. אחר כך נראה מה יהיו האלטרנטיבות. אני רוצה לשרת את ישראל בצמרת המנהיגות שלה. לפני שלוש שנים הייתי הכוכב הגדול, והבטיחו לי להיות שר אוצר. שלוש שנים בכנסת לימדו אותי צניעות. עם זאת, אני יודע לומר שאני הרבה יותר בשל כיום להיות בצמרת המנהיגות. זו היתה הכוונה. אבי היה נגר וגם משורר, ואמר לי לעשות את דרכי נאמנה, והדרך תוביל אותי לאן שצריך".


פורסם לראשונה 05/12/2008 22:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במקום השלישי. ברוורמן
צילום: גיא אסיאג
מומלצים