שתף קטע נבחר

בן אליעזר: טעינו כשדרשנו מאולמרט להתפטר

שר התשתיות דיבר באירוע "שבתרבות" ברמת גן ואמר כי מפלגתו טעתה כשדרשה מראש הממשלה להתפטר. "לא יורים באדם ירוי", הצהיר בן אליעזר והוסיף כי העבודה לא תיכנס לממשלה בראשות נתניהו: "כדאי לנו לשבת באופוזיציה"

"היו לנו שתי טעויות - שנשארנו בממשלה אחרי דו"ח וינוגרד הסופי והדרישה שהצגנו לפיטוריו של אהוד אולמרט". כך אמר הבוקר (שבת) שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, שנבחר למקום השמיני ברשימת העבודה לכנסת.

 

בן אליעזר, ממקורביו של יו"ר העבודה השר אהוד ברק, דיבר ב"שבתרבות" ברמת גן ונשאל על מצבה של מפלגתו. הוא ציין כי העבודה טעתה כשפעלה להדחתו של ראש הממשלה אולמרט. "כמו שאומרים בצבא, לא יורים באדם ירוי. ברגע שהוא אמר שהוא יתפטר, היה צריך להודיע לו בהצלחה בניקוי שמך. הציבור אוהב חמלה וחום", טען. 

 

השר תקף את יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת בנימין נתניהו, והדגיש כי העבודה לא תמהר להכנס לממשלה בראשות הליכוד. "אני בפירוש לא

סומך על ביבי", הצהיר. "אני מכיר אותו במצבי לחץ. השאלה בבחירות האלה היא מי יטפל באיום הלבנוני ובשאר האיומים?"

 

לדבריו, "אנשים שכחו איך נתניהו ניהל את הפנסיות, אבל אני מקווה שהזיכרון הלאומי הוא לא כל כך קצר. אנחנו לא נהסס להשאר באופוזיציה. נסכים להיות בממשלה רק עם מפלגה שתסכים לדבר על ביטחון וביטחון סוציאלי - והליכוד היא לא מפלגה כזו. העבודה תשב באופוזיציה, כי ממשלת ימין לא תחזיק בכל מקרה יותר משנתיים. כדאי לנו לשבת באופוזיציה".

 

בן אליעזר התייחס למצבה של מפלגת העבודה בסקרים ובציבור והעריך שהתמונה העגומה תשתנה עד הבחירות הכלליות. "ברק הפך לשק חבטות לאומי באופן אכזרי, מבלי שאף אחד יחשוב מה יקרה הלאה. הוא הצליח להחזיר את כוח ההרתעה לצה"ל", הדגיש.

 

עם זאת, שר התשתיות ציין כי "הבעיה עם ברק שהוא לא יודע למכור את עצמו. הוא התעסק 24 שעות ביממה ברזולוציות הכי גבוהות ובחן כיצד להחזיר את צה"ל לכשירות. הוא לא פוליטיקאי מצטיין ולא נחמד, והוא אומר את זה בעצמו, אבל אני לא מצטער שהחזרתי אותו. אני ממליץ להמתין עם הסקרים שמנבאים לנו שבעה או שמונה מנדטים".

 

"המצב בחברון יכול להוליד יגאל עמיר חדש"

בן אליעזר, שאמור היה להיות משוריין במקום השישי ברשימה, נאלץ להתמודד בפריימריז בהתרעה קצרה, בעקבות החלטת מוסדות המפלגה לבטל את שריונו. "אני חי טוב מאוד עם הסיפרה שמונה", הוא אמר על בחירתו למקום השמיני בפריימריז.

 

"היתה לי הבטחה למקום שני אך ויתרתי על זה. אחר כך באו ואמרו לי: קבל את השריון, מתוך הערכה וכבוד. אבל מהרגע שזה עורר בעיות

אמרתי שאני רץ, ומקיים קמפיין של שלושה ימים. אני לא כועס על אף אחד על זה שהשריון לא יצא אל הפועל".

 

השר התייחס גם לאירועים האלימים בחברון ולפינוי "בית המריבה": "אף מדינה מתוקנת לא יכולה לעבור על זה לסדר היום. אם החוק יקר לנו והמדינה יקרה לנו, צריך לפעול ביד קשה. יש בין המתנחלים אנשים טובים, אך ההתנהגות הזו יכולה להביא לרצח יהודים. חבורה כזו מולידה יגאל עמיר. אין להם אלוהים, למרות שהם מדברים בשם אלוהים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חום וחמלה. בן אליעזר
צילום: יותם פרום
העבודה טעתה. אולמרט
צילום: AFP
לא נחמד. ברק
צילום: ירון ברנר
זיכרון לאומי קצר. נתניהו
צילום: AFP
מומלצים