שתף קטע נבחר

העליון: עד המדינה שביזה את ביהמ"ש - ישוחרר

הרכב השופטים בראשות הנשיאה דורית ביניש קבע כי טל קורקוס, המשמש כעד בפרשת ארגון הפשיעה של יניב זגורי, לא היה צריך להישלח לכלא מלכתחילה. קורקוס הואשם בביזיון ביהמ"ש לאחר שסירב לחשוף מקור שמסר לו כי חייו בסכנה

בית המשפט העליון החליט בצהריים (יום ה') לשחרר את עד המדינה טל קורקוס ממעצר. קורקוס הוא עד מרכזי במשפטם של יניב זגורי וכמה נוספים המואשמים בביצוע עבירות אלימות במסגרת ארגון פשיעה שפעל בדרום. המשפט מתנהל בימים אלה בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע.

 

עיקר הראיות בתיק החקירה נגד זגורי ואנשיו מבוססות על עדותו של קורקוס. מכתב האישום עולה כי זגורי,

קורקוס ויוסי בוחבוט היו מעורבים בין היתר בהשלכת רימון רסס לעבר ביתו של כתב "ידיעות נגב" דאז, ארצי חלפון. כתוצאה מהפיצוץ נהרגה כלבתו של חלפון ונגרם נזק לביתו. יחד עם מאור אלמקייס, מרדכי ממן ואבנר חנוכוב, הואשמו השלושה בקשירת קשר לביצוע פשע, עבירות נשק, סחיטה באיומים, הצתה והיזק בזדון.

 

במהלך חקירתו הנגדית של קורקוס בבית המשפט, סירב עד המדינה לחשוף מי המקור שמסר לו כי חייו בסכנה אם יהפוך לעד מדינה. סניגורו של זגורי, עו"ד אביגדור פלדמן, טען כי חשיפת המקור מהותית לדיון אל זגורי המשיך לסרב. בעקבות כך, החליטה השופטת שרה דברת לשלוח את קורקוס למאסר של חודש בגין ביזיון בית המשפט.

 

"מדובר באדם שעשה לי טוב ועזר לי להבין מה קורה בחוץ. האיש הזה הציל גם את אשתי ואת ילדיי", אמר קורקוס בבית המשפט.

לדבריו, זגורי מכיר את המקור ולכן הוא חושש למסור את פרטיו. "אני רואה מה קורה במדינה, אני לא צריך לקחת על המצפון שלי מצב שאותו אדם ייפגע".

 

הרכב השופטים בראשות נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, קיבל את טענות עורכי הדין שאול דיוויס ורענן גלעדי, וקבע כי מלכתחילה לא היה צריך לאסור את קורקוס. עוד קבעו השופטים כי גם אם החליט כך בית משפט המחוזי, היה עליו להיות מידתי בעונש שנתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל יוסף
קורקוס. המקור הציל את המשפחה
צילום: ישראל יוסף
זגורי בבית המשפט (ארכיון)
צילום: הרצל יוסף
מומלצים