שתף קטע נבחר

הפסד לפייגלין: יוצב במקום ה-36 ברשימת הליכוד

מי שנחשב ל"כאב הראש" הכי גדול של יו"ר הליכוד קיבל סטירת לחי ממוסדות המפלגה, שקיבלו את עתירתו של אופיר אקוניס, מקורבו של נתניהו. מהמקום ה-20 - הוא הורד למקום על גבול הריאלי. פייגלין הודיע שיערער: "נתניהו עושה מעצמו צחוק"

הפסד צורב להפתעת הבחירות הפנימיות בליכוד: משה פייגלין, איש חטיבת "מנהיגות יהודית" בליכוד, יוצב במקום ה-36 ברשימת המפלגה לכנסת ה-18 - כך החליטה הערב (יום ה') ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד. פייגלין הוצב תחילה במקום ה-20 ברשימה ומתכוון כעת לערער על ההחלטה. השופט יהושע גרוס, שהכריע בסוגייה, בנה מחדש את הרשימה, בשל כמה תזוזות שהחלטתו גרמה.


העשירייה הראשונה בליכוד לאחר קבלת העתירה

 

את העתירה בנושא הגיש מקורבו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, אופיר אקוניס, שנבחר למקום ה-28 כנציג מחוז תל-אביב.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד יעקב נאמן, טען אקוניס כי לאחר שבוטל הצורך בהבטחת ייצוג לנשים - כיוון שאלה נבחרו במקומות גבוהים יותר - יש לשבץ את נציגי המחוזות השונים במקומות גבוהים יותר על חשבון נציגים שהתמודדו ברשימה הארצית.

 

משה פייגלין אמר בשיחה עם ynet כי "נתניהו פשוט עושה מעצמו צחוק". לדבריו, "ועדת הבחירות מורכבת מפוליטיקאים והיא לא עמדה בלחץ האדיר שביבי וכל המנגנון שלו הפעילו עליה".

 

"כעת העניין עובר להתדיינות משפטית. אני יודע שהליכודניקים והציבור איתי - וכולם מבינים את זה שנתניהו עושה מעצמו צחוק. האמת תצא לאור וזה לא יעזור לו, מה שחבל זה על הליכוד, שמאז ששובצתי לראשונה עולה במנדטים ולצערי כנראה שנתניהו בוחר להוריד מנדטים לליכוד".

 


העשירייה השנייה של הליכוד

 

יועץ התקשורת של פייגלין, אמנון שומרון, אמר כי "הוועדה ממשיכה ליישר קו עם כל דרישותיו השונות של היו"ר נתניהו".

 

למשה פייגלין שמורה האפשרות לערער על החלטת ועדת הבחירות לבית הדין העליון של הליכוד ולאחר מכן, אם יהיה בכך צורך - לערכאות משפטיות חיצוניות כגון בית המשפט המחוזי ואולי אף בית המשפט העליון. שלשום אמר ראש חטיבת "מנהיגות יהודית" כי לא יוותר בקרב ויילך עד הסוף. "ברור לי שיהיה כאן מאבק משפטי - אני משוכנע שננצח במאבק הזה כי החוקה אינה ניתנת לפרשנות. מי שעלול להפסיד ממהלך כזה זה הליכוד עצמו", אמר פייגלין.

 

הפסד? "אנשי פייגלין" עלו למקומות גבוהים יותר

לאחר הכרעת ועדת הבחירות - זו רשימת הליכוד, נכון לעכשיו: במקום הראשון - היו"ר, ח"כ בנימין נתניהו. אחריו, בעשירייה הראשונה: ח"כ גדעון סער, ח"כ רובי ריבלין, ח"כ גלעד ארדן, בני בגין, ח"כ משה כחלון, ח"כ סילבן שלום, משה (בוגי) יעלון, ח"כ יובל שטייניץ, לאה נס.

 

בעשירייה השנייה מוצבים כעת: ח"כ ישראל כץ, ח"כ יולי אדלשטיין, ח"כ לימור לבנת, ח"כ חיים כץ, יוסי פלד, ח"כ מיקי איתן, דן מרידור, ציפי חוטובלי, גילה גמליאל וזאב אלקין (במקום שבו היה פייגלין).

 

בעשירייה השלישית: יריב לוין, ציון פניאן, איוב קרא, דני דנון, כרמל שאמה, אופיר אקוניס, מירי רגב, אללי אדמסו, יצחק דנינו, דוד אבן צור.

 

בעשירייה הרביעית: קטי שטרית (שקודמה בידי פייגלין), קרן ברק, שגיב אסולין, בועז העצני, גיא יפרח, משה פייגלין - במקום ה-36, מיכי רצון, אהוד יתום, אסף חפץ ובמקום ה-40 - יחיאל לייטר.

 

כעת, לאחר קבלת העתירה, נמצא פייגלין במקום הנחשב גבולי מבחינת סיכויי הכניסה לכנסת ברשימה. סקרים אחרונים הצביעו על כך שהליכוד זוכה לכ-30 מנדטים או מעט יותר. יחד עם פייגלין נדחקו מהמקומות הריאלים ברשימת הליכוד גם הח"כים לשעבר אהוד יתום ומיכאל רצון.

 

עם זאת, קידומם של נציגי המחוזות למקומות גבוהים ברשימה, מציבה שם גם שני מועמדים שנתמכו על ידי פייגלין,

קתי שטרית שנבחרה במחוז ירושלים ובועז העצני שנבחר ביש"ע.

 

בכירים בליכוד מתחו שלשום ביקורת נוקבת על נתניהו ואמרו כי בהתנהלותו לפני הפריימריז, במהלכם ואחריהם - הוא האשם העיקרי בבחירתו של פייגלין. הבכירים אף אמרו על נתניהו לסגת מן העתירה נגד פייגלין, שכן היא עשויה לגרום לליכוד נזק נוסף על זה שכבר נגרם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. מתכוון לערער
צילום: עופר עמרם
רשם ניצחון. נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים