שתף קטע נבחר

נסגרו הקלפיות במרצ: 87 אחוזי הצבעה

בגני התערוכה בת"א החלה ספירת הקולות בבחירות המוקדמות שיקבעו את הרכב הרשימה לכנסת ה-18. יו"ר המפלגה: "אני מרוצה מאוד מאחוז ההצבעה". התוצאות צפויות להתפרסם בחצות

שיעור הצבעה גבוה במיוחד בבחירות המוקדמות במרצ. עד לשעת סגירת הקלפיות הערב (יום א') מימשו את זכותם 871 מ-995 חברי הוועידה. מדובר ב-87 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה, שיעצבו את פניה של רשימת המפלגה לבחירות לכנסת ה-18. התוצאות אמורות להתפרסם לקראת חצות.

 

את שיעור ההצבעה הגבוה, הבולט על רקע הנתונים העגומים מימי הבחירות בליכוד ובעבודה, ניתן להסביר בין היתר בעובדה כי לא מדובר בפריימריז שהיו פתוחים לכל המתפקדים, אלא על קבוצה מצומצמת ופעילה יחסית של חברי ועידת התנועה.

 

יו"ר המפלגה, ח"כ חיים אורון, אמר לאחר סגירת הקלפיות: "שיעור ההצבעה הוא כמעט מלא. יש אנשים שהם בחו"ל או חולים ולא יכולים להצביע. את האווירה והסדר כולם ראו. אני מרוצה מאוד מאחוז ההצבעה ובעיקר מהצורה שבה התנהלו הבחירות". יו"ר ועדת הבחירות, מעוזיה סגל, הוסיף: "מרצ הוכיחה מהי דמוקרטיה. מידת המעורבות של חברי הוועידה והוגנות המתמודדים ראויים לציון".

 

הקלפיות בנקודת ההצבעה היחידה, ביתן 16 בגני התערוכה בת"א,

נפתחו בשעה 14:00. לבוחרים, שהגיעו מכל קצוות הארץ, המתינו ליד הקלפי הפעילים האחראים על הקישוטים וקידום המועמדים המועדפים עליהם.

 

עם תום ההצבעה נרגעו גם הפעילים שרחשו במשך כל שעות היום. כמו במפלגות אחרות, גם במרצ דיברו על "דילים", כאשר הגדול שבהם היה של התנועה הקיבוצית, שחבריה דחפו את חבר הכנסת אבו וילן ואת גבי בר-גיל, מזכיר התנועה הקיבוצית. "כשמדובר במאסה של 200 מצביעים יש לכך משמעות", אמר אחד הפעילים בוועדת הבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אורון מצביע
צילום: עופר עמרם
הפנינג של שכנוע אחרון
צילום: עופר עמרם
ח"כ גלאון מצביעה
צילום: עופר עמרם
מומלצים