שתף קטע נבחר

בחירות במרצ: השד העדתי, דילים ופיתות זעתר

"דילים" נסגרו מאחורי הקלעים, מייל פנימי עורר את סוגיית שילוב המזרחיים, אבל בסופו של דבר כולם הגיעו לדוכן של הנציג הערבי שחילק פיתות עם זעתר

העבודה בחרה , הליכוד בחר , ועכשיו תור מרצ. ביתן 16 בגני התערוכה ניעור לחיים בשעות הצהריים (יום א'), עם פתיחת קלפיות הפריימריז של מפלגת מרצ. בבחירות  יכולים להשתתף 995 חברי מועצת מרצ, שיקבעו את הרכב המפלגה לקראת הבחירות בפברואר. בסביבות השעה 19:00 עמד שיעור ההצבעה על 70%.

 

לבוחרים, שהגיעו מכל קצוות הארץ, כבר המתינו ליד הקלפי הפעילים האחראים על הקישוטים וקידום המועמדים המועדפים עליהם. כמו בכל מפלגה, גם במרצ רואים את הפריימריז כיום הפנינג - אם כי מעט באופן קצת שונה.


הקלפי בביתן 16 (צילום: עופר עמרם)

 

במקום דוכני נקניקיות, שמזוהים עם הליכוד, ישנן קערות שוקולד, עיתונים של "המחר בבוקר", דגלי גאווה, בלונים צבעוניים, מסכי פלזמה עם ג'ינגלים ורוכב "סגווי" שמחלק פלאיירים. גם פה מרחפת השאלה על דילים שנרקמים בחדרי חדרים. "ברור שיש דילים, אבל זה כמו בכל דמוקרטיה, אפילו ביוון העתיקה היו מתעסקים בכך", הסביר אורי זכי, המתמודד על מקום ברשימה.

 

אחד מנושאי השיחה החמים במרצ היום הוא הדואר האלקטרוני ששלח אחד החברים במפלגה, ועורר סערה. חבר מועצת עיריית כפר סבא, יאיר אברהם, שלח מכתב המשבח את פועלו של המועמד יוסי מלכה. עד כאן טוב ויפה, אלא שבתגובה כתב פעיל אחר, המזוהה עם הקיבוצים: "מי שרוצה עדתיות שיילך לש"ס".

 

ואם חשבתם שהשד העדתי יקלקל את השורה והשמחה, זה לאו דווקא כך. ציון אלגריסי, פעיל מוכר מתל אביב, אומר שהוא מרוצה

מהמולה. הוא מחבק את אברהם וצועק בקול רם, שכולם ישמעו: "מה בסך הכל הוא אמר? זה יוסיף קצת צבע לרשימה שלנו ולא יקרה שום דבר".

 

ובכל מקרה, את רוב תשומת הלב קיבל שאוקי שנאן, המועמד הערבי שהחליט להעביר את הקרב על לב הבוחרים אל זירת הבטן. הוא חילק למצביעים פיתות עם זעתר ופיצות, והיה בלי ספק הדוכן הפופולרי באזור.

 

במרצ העריכו כי שיערו ההצבעה יעלה באופן ניכר אחרי השעה 17:00, אז מסיימים האנשים את יום עבודתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפעילים בשטח
צילום: עופר עמרם
רן כהן מנסה לשכנע
צילום: עופר עמרם
גלאון עושה נפשות בטלפון
צילום: עופר עמרם
מומלצים