שתף קטע נבחר

הפתעה במרצ: גילאון גבר על גלאון, מוסי רז שלישי

הח"כים לשעבר השלימו קאמבק על חשבון המכהנים. המנצח הגדול: "מי שמתלונן על דילים - שייזכר מה היה כשהצליח". אכזבה לזהבה גלאון שהגיעה שנייה: "לא סוד שרציתי לנצח". אבשלום וילן רק רביעי - וזה עוד לפני השיריונים לתנועת השמאל החדשה. היו"ר אורון: "נבחרת צעירה, אנרגטית ואיכותית"

פנים חדשות-ישנות במרצ - ועוד לפני האיחוד עם תנועת השמאל החדשה. ח"כ לשעבר אילן גילאון ניצח הלילה (יום ב') בבחירות הפנימיות, לאחר שזכה ב-2,519 נקודות. גילאון הקדים ב-110 נקודות את ח"כ זהבה גלאון ויוצב במקום השני ברשימת המפלגה לכנסת אחרי היו"ר חיים אורון. הפתעה נוספת רשם ח"כ לשעבר מוסי רז שהגיע למקום השלישי עם 1,948 נקודות. רביעי סיים ח"כ אבשלום וילן עם 1,835 נקודות ואת החמישיה הראשונה סוגרת ח"כ צביה גרינפילד עם 1,376 נקודות.

 

הרשימה הנוכחית איננה זו שתרוץ לכנסת מטעם מרצ - זו כבר תכלול את השיריונים

 לתנועת השמאל החדשה, במהלך שטעון עדיין את אישור ועידת מרצ, ומעורר שם כיסי התנגדות. את הרכב הרשימה הנפרדת, אשר תאוחד עם מרצ, תקבע בימים הקרובים ועדה מסדרת, ובין המועמדים נזכר אמש גם העיתונאי ניצן הורוביץ מערוץ 10.    


ח"כ אורון והחמישייה הראשונה (צילום: ירון ברנר)

 

את החמישיה השנייה ברשימת מרצ (הזמנית) פותח עיסאווי פריג' - שניצח בהצבעה על משבצת הערבים. מיכל רוזין זכתה במקום השביעי המשוריין לאשה ואחריה דורגו אורי זכי וגבי לסקי. ספירת הקולות נמשכה קרוב לחמש שעות. טעות שהתגלתה בספירה הראשונה הביאה לספירה חוזרת של הקולות ולנטישת רבים מפעילי המפלגה העייפים.

  

מיד עם היוודע התוצאות נפוצו במרצ שמועות על "דיל גדול" בו היו מעורבים גילאון, פריג', רוזין וזכי - שהגיעו כולם למקומות גבוהים ברשימה. המנצח הגדול, אילן גילאון, אמר: "אני שמח מאוד על התוצאה. האמת שלא ציפיתי להגיע כל-כך גבוה אבל ציבור הבוחרים של מרצ אמר את דברו ובחר את הנבחרת שלו".


מוסי רז חוגג במרצ (צילום: ירון ברנר)

 

בהתייחס לשמועות על דיל אמר גילאון: "דילים זה לא דבר חדש ואין פסול בכך, במיוחד כשזה בא בתוך אותה השקפת עולם ומתוך חברות. גם בעבר היו דילים ואלה שמתלוננים עכשיו על כך, שיסתכלו מה היה בעבר כשהם הצליחו. אני מאוד מרוצה מהתוצאות". 

 

"חזרתי וחזרתי בגדול"

"הכוכב השני" של הלילה, מוסי רז, התקשה להסתיר את הפתעתו. "לא ציפיתי להגיע במקום כל-כך גבוה. אני שמח שחזרתי ושחזרתי בגדול. אני מאמין שהרשימה הנוכחית של מרצ תקבל מספר גבוה של מנדטים ושנכניס כמה שיותר חברים".

 

לצד השמחה של גילאון ורז קשה היה שלא להבחין באכזבתה של ח"כ זהבה גלאון, שקיוותה מאוד להגיע ראשונה. גלאון, שהיתה עטופה בבני משפחתה, התקשתה אפילו להעלות חיוך מאולץ על פניה עם פרסום התוצאות. "זה לא סוד שרציתי להיבחר במקום הראשון. עכשיו אלה רגעים של שמחה, זה לא זמן לדבר על עצב. ברור שהיו סיבות שהביאו לכך שלא נבחרתי, אבל זה לא הזמן להתעסק בכך עכשיו".

 

ח"כ אבשלום וילן, שנדחק למקום הרביעי בפריימריז אמר: "אני מאוכזב אבל אלה תוצאות הבחירות. פעם אתה מצליח ומגיע למעלה והפעם זה לא הלך. אני מאמין שמרצ תקבל הרבה יותר מחמישה מנדטים ואני אהיה באמצע הרשימה שלנו".

 

יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, עלה לבמה לאחר פרסום התוצאות, בירך את המתמודדים ואמר: "מרצ מציגה היום נבחרת צעירה, אנרגטית ואיכותית. אני מברך את הנבחרים ואני בטוח שנתחיל במהלך של דרך חדשה ויחד ננצח בבחירות הקרובות".

 

871 מ-995 (87%) מחברי ועידת מרצ הצביעו בבחירות המוקדמות במפלגה. את שיעור ההצבעה הגבוה, הבולט על רקע הנתונים העגומים מהבחירות המוקדמות בליכוד ובעבודה, ניתן להסביר בין היתר בעובדה שבמרצ לא מדובר בפריימריז שהיו פתוחים לכל המתפקדים, אלא על הצבעה שנערכה בקרב קבוצה מצומצמת ופעילה יחסית של חברי מפלגה.

 

על-אף שיום ההצבעה עבר ללא תקלות מיוחדות, הלילה חלו עיכובים משמעותיים בספירת הקולות וההליך נמשך אל תוך השעות הקטנות של הלילה. בעקבות טעות התגלתה במהלך הספירה הראשונה, החליטה ועדת הבחירות של מרצ לקיים ספירה חוזרת וזו התנהלה באיטיות רבה. רבים מפעילי מרצ העייפים והמתוחים החלו לנטוש את ביתן 16 עוד בטרם פורסמו התוצאות הראשונות.


פורסם לראשונה 15/12/2008 01:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שמח מאוד. גילאון
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
רציתי את המקום הראשון. גלאון
צילום: ירון ברנר
לא ציפתי למקום הזה. רז
צילום: ירון ברנר
סוגרת את החמישיה. גרינפילד
צילום: ירון ברנר
נבחרת צעירה ואיכותית. אורון
צילום: ירון ברנר
מומלצים