שתף קטע נבחר

לבני: יש אכפתיות לשליט, אך לא כל דבר אפשרי

יו"ר קדימה ממשיכה במסע הבחירות שלה בבתי ספר ונדרשה פעם נוספת לסוגיית החייל החטוף: "שאלת שליט היא לא שאלה של מה אנחנו רוצים או לא, אלא של מה אפשר ומה אי אפשר"

יו"ר קדימה, ציפי לבני, ממשיכה במסע הבחירות שלה בבתי ספר ברחבי הארץ והבוקר (יום ג') אמרה במפגש עם תלמידים מבית הספר "אליאנס" בחיפה, כי היא שוללת את גישת העמימות במסרים לקראת הבחירות. בהתייחס לסוגיית שליט, שבה שרת החוץ על עמדתה מהשבוע שעבר ואמר כי יש אכפתיות רבה לחייל החטוף, אך לא כל דבר אפשר לעשות.

 

בעקבות הסערה שעוררו דבריה על גלעד שליט בשבוע שעבר, נדרשה יו"ר קדימה פעם נוספת לסוגיית החייל החטוף: "כל מי שמתגייס צריך לדעת, שבראש ובראשונה הוא צריך לשרת בצבא כי ישראל עדיין נאבקת על קיומה. לציבור נדמה ששאלת שחרורו של שליט, היא שאלה של רצון מצדנו. זו לא שאלה של מה שאנחנו רוצים או לא רוצים, אלא מה אפשר ומה אי אפשר. יש אכפתיות רבה, אך לא כל דבר אפשר לעשות".

  

בהתייחס לתחושת המיאוס הרווחת בציבור ביחס לפוליטיקאים, קראה שרת החוץ לתלמידים שלא להתייאש ולא לתת את קולם למי שגורם להם להאמין שכדי לעסוק בפוליטיקה - צריך להיות קומבינטור ומושחת.

 

"אני עוברת בין בתי ספר כדי לשתף אתכם במה שחשוב בעיניי ולשמוע מה יש לכם להגיד. יש פוליטיקאים שמחליטים לשתוק לפני הבחירות ולעמעם את המסר. אני החלטתי לפעול בדרך הפוכה כיד לחשוף את עצמי ואת מה שאני מאמינה בו", אמרה לבני.

 

היא גם התייחסה לשאלה של אחד התלמידים על כשלונה להקים קואליציה כיו"ר קדימה ואמרה כי מגעיה עם המפלגות בקדנציה הקודמת היו בבחינת אקט חינוכי. "יש כבר מפלגות שיודעות שאותי אי אפשר לסחוט, וייכנסו בצורה אחרת למשא ומתן", אמרה.

 

בנאום שנשאה אתמול בוועידת העסקים של ישראל, הזמינה לבני את יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ואת יו"ר העבודה, אהוד ברק, לעלות לבמה ולהתעמת עימה בשורת של נושאים. נתניהו וברק לא הגיבו למרות שנכחו באולם.

 

בנוסף, תקפה שרת החוץ את השניים ואמרה: "יש מנהיגים שמנצלים איומים אמיתיים על ישראל כדי להלך אימים על הציבור, כדי שירצו מנהיג חזק, רצוי גבר ואולי קוסם שיפתור את המשבר הכלכלי ויעשה הסדר אזורי. זו טעות ויש טעות עוד יותר חמורה, יש כאלה שגורמים לציבור לחשוב שבשביל להיות ראש ממשלה צריך לבצע מניפולציות ולא להיות ישר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. מסרים ברורים
צילום: AP
מומלצים