שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משרד הבריאות: ל"שמועות הבמבה" - אין שחר

  משעות הבוקר המוקדמות מופצים אלפי מיילים והודעות ברשת הקושרים את תחלואת הילדים החריגה לאכילת במבה. השמועות כה הרחיקו לכת עד שמשרד הבריאות מצא לנכון להוציא הודעה רשמית ששוללת כל קשר בין מקרי הפעוטות לאכילת מזון כלשהו

  ישראל התעוררה הבוקר אל אלפי מיילים והודעות בפורומים שמזהירים את ההורים ממתן במבה לילדים, בטענה שנמצא קשר בין תחלואת התינוקות החריגה בתחילת השבוע לאכילת החטיף הפופולרי של אסם.

   

  מייל שהגיע למערכת ynet מ"אם דואגת" אף טרח לציין כי הודעה מפורטת מהחברה תימסר עד שעות הערב. מיילים רבים שכאלה נשלחו גם לרופאים רבים ולחברות תרופות, שמיהרו לברר את פשר העניין עם החברה.

   

  • הבמבה עולה לגרדום: אל תקדמו פאניקה

   

  השמועה השקרית עשתה רעש כה גדול, שהגיע עד לבורסה בת"א, שם נרשמה הבוקר ירידה של -6.1% במניית אסם.

   

  לאור מסת השמועות שאחזה במדינה, משרד הבריאות מצא לנכון להוציא הודעה בעניין: "משרד הבריאות חוזר ומדגיש כי אין קשר בין התחלואה החריגה של הילדים שדווחה בראשית השבוע לבין צריכת מזון. בעקבות שמועות המתפרסמות בשעות האחרונות חוזר משרד הבריאות על הודעתו מאמש כי אין כל קשר בין התחלואה החריגה לבין אכילת מוצרי מזון מסוג כלשהו".

   

  רשת המחקר המאגדת רופאי ילדים רבים בארץ עדכנה מוקדם יותר היום את חבריה בתשובת משרד הבריאות בעקבות גל השמועות. ד"ר צחי גרוסמן, יו"ר רשת המחקר, קיבל מאחת מרופאי הילדים מייל בבוקר בנושא ופנה למשרד הבריאות לקבל תשובות. לדבריו, "רופאי הילדים עודכנו בתשובת משרד הבריאות כדי שיוכלו למסור אותה להורים שיפנו אליהם".

   

  גם באסם, יצרנית במבה, מיהרו להוציא הודעה מרגיעה: "אנו מפנים את הציבור להודעת משרד הבריאות ששמה קץ לשמועות מופרכות וחסרות אחריות".

   

  סייע בהכנת הידיעה: עמית שניידר
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר
  תמשיכו לאכול. במבה
  צילום: צביקה טישלר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים