שתף קטע נבחר

התרגיל נגמר בפציעות אמת: 54 שוטרים נפגעו

המשטרה קיוותה לשפר את תדמיתה, אבל תרגיל הענק בצאלים נגמר רע: עשרות שוטרים נפצעו כשהיכו זה את זה, בעת דימוי הפרות סדר. "כשמדמים מצבי אמת, יש נפגעים", נמסר מהמשטרה. בנוסף, חמישה שוטרים נפצעו בתאונה

קל בקרב, קשה באימונים: המשטרה לקחת ברצינות רבה מדי את התרגיל שנערך בצאלים. 54 שוטרים נפצעו בצהריים (יום ה') באורח קל, במהלך תרגיל שבו דימו הפרות סדר המוניות. 20 שוטרים במצב קל פונו לבית החולים סורוקה, רובם שוחררו לאחר טיפול ראשוני. חמישה מהם נפצעו בתאונה שהיתה בסמוך.

 

מבית החולים נמסר כי השוטרים סובלים משברים, פריקות גפיים ופגיעות בעיניים. לבית החולים ברזילי באשקלון פונו עוד חמישה שוטרים, אחד מהם לקה בלבו.

 

כל זה קרה כאשר שוטרים ששיחקו את שומרי הסדר היכו את השוטרים שדימו מפירי סדר וגרמו להם לחבלות, וגם להיפך. מהמשטרה נמסר כי "כאשר מקיימים תרגיל בסדר גודל כזה - שאמור לדמות מצבי אמת - יש גם נפגעים".


צוותי מד"א הוזעקו למקום התאונה, באזור התרגיל

 

אך זו לא הייתה התקלה הכואבת היחידה בתרגיל הענק, שכולל כ-6,000 משתתפים מהמשטרה ומג"ב. חמישה שוטרים נפצעו בצהריים - מצבם של שניים מהם בינוני ושלושה קל - בעת שנסעו ברכב במסגרת התרגיל. הנהג איבד שליטה על הרכב מסיבה לא ברורה, והתהפך. הנפגעים פונו לבית החולים, שניים מהם פונו במסוק ושלושה באמבולנס.  

 

במשטרה שללו את האפשרות כי התאונה היא תוצאה של עייפות הנהג., אך גורמים במשטרה ציינו כי ב-2 בלילה הועברו רוב הכוחות לצאלים על מנת להיערך לתרגיל הגדול, לאחר שבמשך יום שלם עבדו בלי אפשרות לנוח.

 

עוד נמסר מהמשטרה כי למעט השוטרים שנפצעו בתאונת הדרכים,

 איש לא נזקק לפינוי לבית חולים, והנפגעים טופלו בשטח. נפתחה חקירה לבירור נסיבות התאונה.

 

מוקדם יותר עוד ציינו במשטרה כי מטרת התרגיל כוללת את שיפור כוח ההרתעה של המשטרה, ואת שיפור תדמיתה בכל הנוגע לטיפול במצבים מורכבים. מטרות אחרות הן יישום הלקחים שהופקו מהעימותים בעכו ובפקיעין וכן מאירועים כמו בריחת האסיר בני סלע וההיערכות לביקורו של נשיא ארה"ב היוצא, ג'ורג' בוש. במסגרת התרגיל נבדק השילוב בין זרועות המשטרה בכל הדרגים עד למפכ"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים