שתף קטע נבחר

תרגיל משטרה: "נערכים למהומות עכו פי 7"

כ-6,000 שוטרים ולוחמי מג"ב משתתפים היום בתרגיל רחב היקף המדמה הפרות סדר ברחבי הארץ בדגש על הערים המעורבות. ראש אגף מבצעים: "אין לנו מידע קונקרטי על מהומות בחודשים הקרובים, אבל אסור להיות אדישים"

כ-6,000 שוטרים ולוחמי מג"ב משתתפים היום (ה') בתרגיל רחב היקף המדמה הפרות סדר ברחבי הארץ, תוך דגש על המצב הנפיץ בערים המעורבות. שמו של התרגיל "ימים סוערים" והוא החל בשעות הבוקר בבסיס צאלים וייגמר אחר הצהריים.

 

"אין לנו שום מידע קונקרטי על הפרות סדר שצפויות לנו בחודשים הקרובים. יחד עם זאת, המשטרה לא יכולה להישאר אדישה לתהליכים חברתיים ולמשבר הכלכלי. גם סיום התהדיאה הוא גורם שיכול להשפיע על התנהלות המשטרה ב-2009. אנחנו נערכים להפרות הסדר של עכו כפול שבע. קיימות ערים מעורבות נוספות בהן פוטנציאל להתלקחות", אמר ראש אגף מבצעים במשטרה, ניצב בנצי סאו.

 

אחד התרחישים המרכזיים שעליהם מתכוננת המשטרה, הוא זה של הפרות סדר אלימות במספר מוקדים בו-זמנית ברחבי הארץ. "אפשר לקחת כדוגמאות את הפרות הסדר ביוון בשבועיים האחרונים, את מה שקרה בפריז לפני כשנה, ואת ההתפרצות האלימה שהיתה בטיבט", אמר סאו.

 

במסגרת התרגיל ייבדק השילוב בין זרועות המשטרה בכל הדרגים עד למפכ"ל. מטרת התרגיל היא לשפר את כוח ההרתעה של המשטרה, לשפר את תדמיתה בכל הנוגע לטיפול במצבים מורכבים, ליישם את הלקחים שהופקו מהעימותים בעכו ובפקיעין וכן מאירועים כמו בריחת האסיר בני סלע וההיערכות לביקורו של נשיא ארה"ב היוצא, ג'ורג' בוש.

 

לנוכח כמות השוטרים שתיקח חלק בתרגיל, העלתה הבוקר המשטרה את רמת הכוננות שלה למצב חירום בכל רחבי הארץ. "כל מפגש בין כוחות הביטחון לאזרחים הוא מורכב ואף מקרה אינו דומה לשני. האתגר הפיקודי הוא להבין נכון את האירוע, את התופעה, את ההשלכות וכפועל יוצא מכך כיצד להיערך", הדגיש סאו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סאו. אי אפשר להיות אדישים
המהומות בעכו (ארכיון)
צילום: חגי אהרון
מומלצים