שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עולה ל-80 מספר בדיקות המעבדה השגויות

  יום אחרי חשיפת ynet - ממשיך לעלות מספר תוצאות המעבדה שהוחלפו. כעת מדובר ב-80 בדיקות שהוחלפו. 30 מהמקרים - בוולפסון. באיכילוב גדל המספר מטעות אחת - לארבע טעויות

  היקף החולים שקיבלו תוצאות של בדיקות מעבדה שאינן שלהם, כפי שנחשף אתמול ב-ynet, ממשיך לעלות. נכון לשעה זו התגלו כבר כ-80 מקרים של חולים בכמה בתי חולים ברחבי הארץ. במקביל החלו בבתי החולים אסף הרופא, וולפסון, הלל יפה, נהריה ואיכילוב בבדיקת התיקים הרפואיים של החולים שקיבלו בדיקות שגויות.  

   

   

  אם יתברר כי לתוצאות הייתה השלכה לטיפול שניתן לחולה או על מצב בריאותו, הוא יזומן לבדיקות נוספות. אם לא, ייתכן שהחולה לא יידע לעולם על טעות המחשב שהתרחשה במהלך הטיפול.

   

  לדברי ד"ר יצחק ברלוביץ', מנהל בית החולים וולפסון: "אם התוצאה של בדיקות המעבדה הייתה תקינה ודומה למה שמקובל בנורמה, אז מה יש להטריד את המטופל? כשהבדיקה תקינה אין לזה השלכות על הטיפול ועל האבחון".

    

  לדבריו, ההליך של בדיקת תיקי המטופלים, איתורם וזימונם לבדיקה צפוי לערוך שלושה עד ארבעה ימים. "עד לרגע זה לא היה אף מקרה שעלה בו צורך להתקשר לחולה".  

   

  עוד העריך ברלוביץ' שמספר החולים שנחשפו לשגיאת המחשב הוא גדול הרבה יותר: "לצערי, אצלנו התגלו כ-30 מקרים והמשמעות היא ש-60 חולים קיבלו תוצאות לא נכונות".  

   

  היום (ה') ממשיכה בדיקת משרד הבריאות בנושא, יחד עם בתי החולים וחברת hp. במשרד הבריאות הורו לבתי החולים להפסיק להשתמש בתוכנה שגרמה לתקלה.

   

  הפרשה החלה ביום ראשון, אז הבחינה רופאה בחדר המיון ב'אסף הרופא' כי תוצאות המעבדה שהתקבלו עבור חיילת בה טיפלה היו שייכות לגבר חולה כליות ולא לה. הרופאה, ד"ר סופי אישינקין, התריעה על כך, וכך נחשפה התקלה במערכת המחשוב של בית החולים, מערכת הנמצאת בשימוש בבתי חולים נוספים בארץ. לאחר פניית ynet נבדק ונמצא כי תקלה דומה מופיעה במערכות המחשוב בבתי החולים וולפסון, הלל יפה, איכילוב, נהריה, וכאמור - אסף הרופא. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  מהיום - מטופלים מוזמנים לבדיקות חוזרות
  צילום: גטי אימג' בנק ישראל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים