שתף קטע נבחר

אין סיכום עם איתם, אך המקום ה-39 שוריין

בשל קשיים במשא ומתן, טרם נחתם הסכם לאיחוד עם מפלגת אח"י של אפי איתם, אך המקום ה-39 שוריין. "בסוף הביאו אותנו בשיא הקור וההסכם לא מוכן", זעם אחד מחברי המרכז

מרכז הליכוד אישר הערב (יום ה') ליו"ר, בנימין נתניהו, לנהל משא ומתן, ולשריין את המקום ה-39 ברשימת התנועה לכנסת - למפלגה אחרת. בנוסף, יוכל נתניהו לאשר שריון נוסף בתחילת העשירייה החמישית. מרכז הליכוד התבקש לאשר את ההחלטה, לאחר שלא הושג סיכום עם מפלגת אח"י של אפי איתם, חרף משא ומתן קדחתני בין הצדדים.

 

המשא ומתן יימשך עד למועד האחרון להגשת רשימות המועמדים לכנסת - יום ראשון הקרוב. עד השעה שבה נקבע הכינוס לא הושג הסכם בין הצדדים, ומשא ומתן ממשיך להתקיים. 

  

 

בפתח הישיבה התנצל יו"ר מרכז הליכוד, ח"כ משה כחלון, על האיחור. לאחר מכן הדליקו בליכוד נר חנוכה. את הנרות הדליק ח"כ רובי ריבלין. במהלך ההצבעה נשמעו קריאות ביניים מצד מספר חברים שזעמו על המהלך. "כחלון, אתה משנה את חוקת הליכוד", צעק אחד החברים. 

 

הליכוד החליט לכנס את מרכז המפלגה בשעה 17:00, בין היתר, כדי לאשר את ההסכם עם מפלגת אח"י של איתם, אבל החברים נאלצו לחכות ולחכות. "זו פשוט בושה", אמר אחד מחברי מרכז הליכוד. "כמה ימים היו להם לנהל את המשא ומתן הזה? בסוף הביאו אותנו בשיא הקור וההסכם לא מוכן".

 

בליכוד מעוניינים להגדיל את תקרת ההוצאה של הליכוד לקראת הבחירות מ-28 מיליון שקל, כפי שהיא יכולה להוציא כיום. יחס ההוצאות נקבע על פי גודל הסיעה בכנסת היוצאת, ולכן צירופה של אח"י יגדיל את התקרה לכ-40 מיליון שקל. הבעיה היא שאמש התגלו קשיים משפטיים במגעים, ובינתיים טרם נחתם ההסכם.

  

גורמים בליכוד הזהירו מוקדם יותר כי אם נתניהו יקדם מיזוג שיוביל לשיבוץ נציגים אחרים לפני המקום ה-35, הדבר עלול להביא ל"מלחמת עולם בתנועה". לדברי הגורמים, "אם נתניהו יפגע בחלק מהמועמדים וידרדר אותם אחורה, זה עלול להוביל לעימות חריף במפלגה, וגם לפגיעה בזהות הימנית של הליכוד. יש בעניין זה תמימות דעים בקרב כל מי שעלול להיפגע ממיזוג שכזה".


פורסם לראשונה 25/12/2008 18:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעוניין להגדיל את התקציב. נתניהו
צילום: AP
צילום: גיל יוחנן
קשיים במשא ומתן. איתם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים