שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

לילה של תקיפות: 4 פלסטינים נהרגו במסגד

לפחות 230 פלסטינים נהרגו ביומו הראשון של מבצע "עופרת יצוקה". ההפצצות נמשכו אל תוך הלילה וחיל האוויר תקף בין היתר תחנת טלוויזיה של חמאס ומסגד. בצה"ל הסבירו כי במקום היו פעילי טרור: "מחבלים לא יזכו לשום מחסה"

מבצע "עופרת יצוקה" מתגלגל ליומו השני. גורמים ברצועת עזה דיווחו כי מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (יום א') כ-20 יעדים שונים. מטוסי קרב הפציצו מסגד בעיר עזה וגרמו להריגתם של ארבעה פלסטינים. בנוסף, הותקף מבנה המשמש את תחנת הטלוויזיה של חמאס.

 

מבצע "עופרת יצוקה" - עדכונים אחרונים:

 

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה מספר יעדים ברצועה, בהם מסגד בשכונת רימאל בעיר בעזה, שבו בוצעה פעילות חבלנית עוינת. מצה"ל נמסר כי "הצבא ימשיך לתקוף כל יעד המשמש בסיס לטרור נגד אזרחי מדינת ישראל, וכי אלה המקיימים פעילות טרור נגד תושבי הדרום לא יזכו לשום מחסה בשום מתקן ותחת שום קורת גג".

 

לפחות 230 פלסטינים נהרגו ביומו הראשון של מבצע "עופרת יצוקה", כאשר חיל האוויר תקף יותר מ-100 יעדים שונים, בהם משגרים תת-קרקעיים, שהוסתרו בבורות והיו מיועדים לירות רקטות לטווח בינוני בהפעלה מרחוק. במקביל, נמשך ירי הרקטות אל מערב הנגב. עד השעה 20:50, זוהו 64 שיגורים של רקטות, מתוכן 44 לאזור הנגב (אשכול ושדות נגב) והיתר למרחב לכיש: שדרות ואשקלון.

 

בין היעדים, מפקדות ומחסני אמל"ח של חמאס, כמו כן אתרי אימון של הארגון. אתר אחר שהופצץ בצהריים הוא מגדל האסיר הפלסטיני בתל אל-הווא דרומית לעיר עזה. המתקן שימש בעבר למגורי אסירים של פתח, אולם מאז השתלטות החמאס על רצועת עזה ביוני 2007 משמש כמפקדה של פעילי מערך הביטחון של החמאס וגם בו נמצא מחסן של אמצעי לחימה. מגדל זה אף שימש בעבר לצלפים ולחוליות של מרגמות ואף נמצאים בו משרדים של חמאס.

 

צה"ל החל אמש להוריד טנקים לאזור רצועת עזה, למקרה שמבצע "עופרת יצוקה" יתפתח גם למהלך קרקעי. שר הביטחון, אהוד ברק, אמר בראיון

לרשת "סקיי ניוז" הבריטית כי אם הדבר יידרש, יאשר הכנסת כוחות קרקעיים לעזה. 

 

לדבריו, הצבא יתגבר את גזרת עזה בכוחות חיל רגלים, שריון והנדסה. "אם מבצע קרקעי יהיה הכרחי כדי להפסיק את הפגיעה באזרחים אז נשלח כוחות קרקעיים. אני לא מתיימר לנחש את מה שאנשי החמאס יעשו. אני מניח שהם ימשיכו לירות טילים אל ישראל, ובנקודה מסוימת אנו לוקחים בחשבון שנצטרך להיכנס עם כוחות קרקעיים כדי לשים סוף לעניין".

 

 


פורסם לראשונה 28/12/2008 01:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפנים פצועים בעזה
צילום: רויטרס
אש ברצועה
צילום: AP
מומלצים