שתף קטע נבחר

מלחמה שמחממת את הלב

למרות שהתנגדתי למבצע בראשיתו, כעת התפכחתי. כנראה יש לי הגן הזה נגד מלחמות רצחניות וחסרות תועלת

המלחמה הזו בעצם טובה. הייתי מגדולי המתנגדים לה, ובין מי שערכו אסופת שירה של אנשי רוח (חולי רוח!), אבל הנתונים מדברים בפני עצמם. לא צפיתי את ההצלחה המפוארת של המבצע הקרקעי הנקייני, לא ציפיתי למהלך הכירורגי של המבצע האווירי שבו מתו רק מעט מאוד ילדות, ואם יותר לי - לא אסתטיות במיוחד, עם שמות לא קליטים. לא ציפיתי את השלב השלישי המדוברר, שכדרכם של שלבים שלישיים ורביעיים, יהא מוצלח.

 

אמנם המלחמה לא תביא להפסקת הקסאמים, אלא רק להגדלת הטווח שלהם ואת כמות הנפגעים. אבל, נו באמת, הורדת הקסאמים היא לא הסיבה למלחמה. אמנם היא נפתחה כדי לקדם את ברק בבחירות, אבל יש בכך הגיון לאומי.

 

אני שואל אתכם, קוראיי: איך אדם כל כך רציני יקבל כל כך מעט מנדטים ואז ייאלץ לעבוד אצל סמי עופר כאיזה סמנכ"ל? בעסקים, מנהל כמוהו יכול לגרום לפשיטת רגל לכל חברה, ובימינו אינכם רוצים להיות אחראים לפיטורים. ואתם רוצים שיהיה בעל פינה קבועה בארץ נהדרת? הדבר יפגע בהפקות המקור בישראל בצורה דראסטית!

 

אמנם מתו המון נשים ותינוקות (חלקם כידוע, גברים חמושים בני 50, מחופשים לפעוטות רכים) אבל מה לעשות? הם הסתתרו בשכנות לגראדים ומספרות יוקרה, שידוע כי אנשי חמאס מתגלחים בהן. תגידו לי, מי גר על מספרה בתקופה כזו? מי עושה מניקור? קאוקג'י!

 

כשהתנגדתי למלחמה, שכחתי בעצם שאני תושב תל אביב. אני אמנם באר-שבעי במקור, אבל החשוב הוא המקום שבו מוצב המחשב כשאתה כותב מאמר נגד המלחמה. אז נו טוב, אמנם היא תחזק את חמאס בעזה וישראל תהפוך למצורעת, אבל מה יותר כיף? פיצוצים מטווחים בצילום לילה או נסיעה של איזה חנון לקטאר? 

 

המלחמה תהרוס את האופטימיות של ימי כניסת אובמה, שיכולה להביא להסדרי שלום, אבל זה הטריק, חברים. והמבין יבין תובב"א. אמנם המלחמה יכולה להוביל להתפתחות רעות מול לבנון כמו המלחמה הקודמת הכושלת בעזה שהביאה לעוד חזית בצפון... המממ... לבנון? אני מנצל במה זו גם להצטער גם על דברים קודמים הזויים ואפילו בוגדניים שכתבתי נגד מלחמת לבנון השנייה. כתבתי שהיא רק תזיק לנו. כמה אידיוט ועיוור אדם יכול להיות? כנראה יש לי את הגן הזה נגד מלחמות רצחניות וחסרות תועלת.

 

חשבתי אז שהמלחמה תחזק את חיזבאללה, חשבתי שהיא לא תחזיר את השבויים. כנראה טעיתי, עובדה שאחרי המלחמה - בקושי שנה אחרי - חזרו החטופים בארונות יפים. הרי הם היו הסיבה המוצדקת למלחמה המוצדקת הקודמת, כמו שהקסאמים עכשיו.

 

תמיד אומרים שצה"ל מסיק את המסקנות של המלחמה הקודמת ולא הנוכחית, והפעם צה"ל מנסה לנצח את המלחמה הקודמת. אז אל תפריעו לו. ההיסטוריה והסטטיסטיקה בעדנו: אדם בשם אשכנזי מעולם לא הפסיד מלחמה. הפלסטינים בעזה צריכים ללמוד לקבל את סגירתם ההרמטית ברוח טובה ובהומור יהודי בנוסח שלום עליכם ורובי ריבלין. אז שיאכלו חובזות. אז שלא יהיו להם כימותרפיות. אפשר לחשוב שאנחנו זוללים פה קוויאר, עם כל המיתון. זה גם אורגני.

 

מה הטעם בחידוש התהדיאה ובשקט ארור ומבהיל בשדרות, שהוא רק מסווה? הפסקת אש היא טעות איומה ורק תגרום לחימוש חמאס ולכך שבמנהרות יתחילו להעביר מכונות כביסה גדולות תוצרת גרמניה. אז מה אם יהיה שקט קצת לתושבי הדרום? גלעד שליט שבוי והנייה עם תחתונים מכובסים?!

 

ובכן, יש לי פתרון לבעיות עזה, לאחר שהמלחמה תגרום להגברת ירי הקסאמים: חידוש פרויקט הלביא. מטוס כחול לבן, משלנו, עם מערכת קשר תוצרת אלתא. שיהיה מותר גם לאזרחים עצמם להטיס. אולי אפילו הפצצה דרך סמס, בשיתוף עם שידורי קשת ורשת. הלביא עוד ימריא, חברים. איפה ארנס? יש לו בלוג?

 

רועי ארד, עורך כתב העת מעין, מעורכי אסופת 'לצאת' נגד המלחמה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים