שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הליכוד: לבני משתמשת בדיפלומטיה לפוליטיקה

יו"ר קדימה טענה במסיבת עיתונאים עם שר החוץ הגרמני שיש מי שמנסה לעשות "רווח פוליטי" בזמן המבצע, וגורמים בליכוד האשימו אותה בשימוש ב"ססמאות פוליטיות" בחסות הדיפלומטיה

קדימה והעבודה מחליפות האשמות - והליכוד ממהר להיכנס לקלחת. שעות ספורות לאחר שיו"ר קדימה, ציפי לבני, מחתה על הביקורת שהשמיעו פוליטיקאים על תפקוד משרד החוץ, אמרו הערב (יום א') גורמים בליכוד, כי "מצער שלבני בחרה לעשות שימוש במסיבת עיתונאים דיפלומטית לצורך תעמולה פוליטית".

 

שרת החוץ התייחסה להאשמות המרומזות מצד השר בנימין בן-אליעזר (העבודה) וגורמי ביטחון בעקבות החלטת מועצת הביטחון שקראה להפסקת אש מיידית. לטענתה, בהאשמות אלה יש ניסיון לעשות "רווח פוליטי" במהלך מבצע צה"ל ברצועת עזה.

 

גורמים בליכוד להגיב לדברים ותקפו בחריפות את יו"ר קדימה, על דבריה במסיבת העיתונאים. "במקום להשתמש במעמד זה כדי לספק ססמאות פוליטיות בעברית לציבור בישראל, מוטב היה שתשתמש בבמה זו כדי להסביר באנגלית את עמדות ישראל", אמרו.

 

נתניהו נמנע מלתקוף את לבני

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, אמר בשיחה עם ynet כי "הפעולה הנוכחית של צה"ל בעזה חייבת להביא להפסקה מוחלטת של ירי הטילים לעבר ישראל והברחתם לרצועת עזה. לממשלת ישראל יש את מלוא הגיבוי להשיג את שני היעדים הללו". לעומת עמיתיו, נתניהו נמנע מלהביע את דעתו על הדרג המדיני.

 

הוא סירב להתייחס להחלטה שהתקבלה באו"ם להפסקת אש מיידית בעזה ונמנע מלתקוף את את לבני. "בימים אלה אני מגויס למטרה אחת: הסברה למען ישראל בעולם.

צריך לעשות הכל כדי שלא נעמוד תחת לחצים בלתי סבירים, והמשמעות היא בראש ובראשונה להדוף את מסכת הכזבים שמפיצים אויבינו". 

 

לדבריו, "אין מקום לדחיית הבחירות, משום שהדבר יהווה ניצחון לחמאס". לשאלה איזו סיטואציה בכל זאת עשויה להביא לדחיית הבחירות השיב נתניהו: "צריך להיות מצב מאוד קיצוני. דבר כזה קרה פעם אחת מאז קום המדינה, ואני מקווה שלא יקרה שנית".

 

בקדימה מיהרו להגיב וגורמים במפלגה אמרו כי "ביבי מתחבא מאחורי גדעון סער, גורמים ומקורבים".

 

"מצער להיווכח כי פעם אחר פעם, ובמיוחד בימים האחרונים, יש מי שמוטרד בליכוד, ומשתדל בכל מאודו לפגוע בשעת מלחמה בחזית האחידה של הציבור הישראלי, בצה"ל ובמלחמתו בטרור, ולהופכה לכלי ניגוח פוליטי מכוער ופלגני. לליכוד יצא הביבי, זה אותו הביבי הישן והמסית", אמרו הגורמים בקדימה.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני במסיבת העיתונאים. תקפה ומותקפת
צילום: AP
מומלצים