שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרב אבינר: נטורי קרתא – תינוקות שנשבו

  "אני לא מבין איך אפשר להיות כל כך מבולבל, אבל לפעמים אדם מוזן בהשקפות מקולקלות. הוא חי בחברה סגורה וכולם מזינים אחד את השני ואז נוצר מצב שהם לא יכולים לצאת מזה...". הרב אבינר מגדיר את החרדים שהפגינו נגד הלחימה - "משיגינער" ואיך צריך להתייחס אליהם?

  קבוצה קטנה מאנשי נטורי קרתא הפגינה בשבוע שעבר בירושלים נגד הלחימה בעזה, ונראה שגם כמה מפגינים בודדים מצליחים למשוך אליהם אש. שניים מבכירי הרבנים בציונות הדתית תוקפים את הפלג החרדי הקיצוני שלטענתם תומך באויב ומתפלל למפלת ישראל. הרב שלמה אבינר כינה את חבריו "תינוקות שנשבו" ואילו הרב זלמן מלמד טען כי הם זקוקים לטיפול נפשי.

    

  בשו"ת מצולם שפורסם באתר האינטרנט "מעלה", נשאל הרב אבינר: "איך עלינו להתייחס לאותם המכנים עצמם נטורי קרתא וכן כאלה מחסידות סאטמר המתפללים למפלת ישראל?". בתשובתו הגדיר אותם הרב "משיגינער" (משוגעים), והוסיף: "הם מבולבלים, או בשפה הלכתית - תינוקות שנשבו... תינוק שנשבה זה בן-אדם שהוא שבוי על ידי חינוכו. אף על פי שהוא רואה כל מיני אנשי שחושבים אחרת אבל הוא שבוי".

   

  "אני לא מבין איך אפשר להיות כל כך מבולבל, אבל לפעמים אדם מוזן בהשקפות מקולקלות. הוא חי בחברה סגורה וכולם מזינים אחד את השני ואז נוצר מצב שהם לא יכולים לצאת מזה... נתפלל שה'

   יאיר את עיניהם להחזירם בתשובה".

    

  הרב אבינר נמנע מלהכליל והדגיש כי דבריו אמורים על אלה שמתפללים למפלת ישראל, מפגינים נגדה ונפגשים עם נשיא איראן. "אני בטוח שיש הרב חסידי סאטמר שלא חושבים ככה והרבה נטורי קרתא שלא עושים ככה, וגם אם תשאל אותם בעצמם הם יגידו שאלה שמתנהגים ככה הם 'משיגינער' - משוגעים שלא מייצגים אף אחד. ובאמת בבתי הכנסת שלהם הם מתפללים לשמירת החיילים".

   

  גם הרב זלמן מלמד, מבכירי רבני הימין, נשאל בעניין במדור "שאל את הרב" אתר "ישיבה". הוא השיב כי "מי שתומך באויב צריך טיפול נפשי ויש להתייחס אליו כחולה נפש, ואם הוא מסייע לאויב - יש לעצרו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הרב אבינר
  צילום: גיל יוחנן
  עם אחמדי-נג'אד. "משיגינער"?
  צילום: רויטרס
  מומלצים