שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ישראל דורשת ממועצת הביטחון: גנו את חמאס

  נציג לוב האשים את ישראל בפשעי מלחמה ורצח עם במהלך דיון בנושא הגנה על אזרחים בעימותים מזוינים ברחבי העולם. שגרירת ישראל גבריאלה שלו ביקשה לכלול בהצהרה גינוי לטרור ולחמאס שמשתמש באזרחים כמגן אנושי

  שגרירת ישראל באו"ם, פרופסור גבריאלה שלו, ביקשה הלילה (ה') בדיון במועצת הביטחון לכלול גינוי לטרור ולשימוש שעושה חמאס באזרחים כמגן אנושי, בהצהרה נשיאותית הצפויה לצאת בהמשך הלילה.

   

  נציג לוב ניצל את הדיון החצי-שנתי בנושא הגנה על אזרחים בעימותים מזוינים ברחבי העולם כדי לתקוף את ישראל, והאשים אותה בפשעי מלחמה ורצח עם.  

   

  ישראל עושה מאמצים לבלום מהלך לובי לגיבוש נוסח הצהרה שיכלול גינוי של ישראל. השגרירה שלו - שהתלוננה למזכ"ל האו"ם באן קי מון על השימוש שעושה חאמס באזרחים

  כמגן אנושי - הזהירה הלילה בנאומה כי "הטרור מהווה סכנה מוחשית ליכולת להגן על אזרחים במוקדי עימות מזוין. הטרור הופך את האזרחים בעל כורחם למטרה, לנשק ולמגן אנושי. הטרור שמנהיג חמאס פוגע באזרחים ישראלים ובעם הפלסטיני".

   

  שלו: חמאס משתמש בבתי ספר כשדות קרב 

  "אלו הן הרקטות של החמאס שנופלות כגשם על אזרחי מדינת ישראל במשך 8 שנים ארוכות", הוסיפה שלו. "חייהם של יותר ממיליון אזרחים ישראלים נמצאים בסכנה באופן יומיומי כתוצאה ממטחי הרקטות של החמאס לעבר בתי אזרחים, בתי ספר, גנים ומוקדי בילוי. התקפות החמאס מוכוונות לפגוע ישירות באזרחים תמימים, גברים, נשים וילדים. ההתקפות הרצחניות הללו יוצרות סיוט מוחשי אצל האזרחים, סיוט שהוביל את ישראל לפעול כהגנה עצמית".

   

  שלו האשימה את החמאס בשיגור רקטות בזמן שאנשיו מסתתרים מאחורי אוכלוסיה פלסטינית, כשהם מודעים לסכנה שהם גורמים לאנשים. "חייבים לשאול - איזה אדם מסוגל להשתמש

  בבית תפילה כמחסן נשק? התשובה: ארגון הטרור החמאס. החמאס מסתיר נשק ומטעני חבלה במסגדים ומשתמש בצריחי מסגדים לירי נ"מ. איזה אדם משתמש בבתי ספר, בו מקובצים ילדים, כשדות קרב? התשובה: ארגון הטרור החמאס. יש לכך עדויות בשפע. הטרוריסטים משגרים רקטות מחצרות בתי ספר וממלכדים אותם".

   

  תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים הומניטריים, ג'ון הולמס, גינה הן את החמאס והן את ישראל במהלך הדיון. "תקיפות החמאס מנוגדות לחוק הבינלאומי ויש להפסיקן", אמר הולמס, "אך גם כל תגובה ישראלית צריכה להיעשות בהתאם לחוק ההומניטרי הבינלאומי. יש כאן סיבה לדאגה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלו. "חמאס פוגע בישראלים ובפלסטינים"
  צילום: רויטרס
  צילום: AP
  מועצת הביטחון
  צילום: AP
  מומלצים