שתף קטע נבחר

באשקלון מאיימים: נשבות אם לא ימוגנו בתיה"ס

ועד ההורים באשקלון מחה על שבתי ספר וגנים רבים בעיר אינם ממוגנים כלל, ואיימו להשבית את הלימודים שיחודשו מחר לראשונה במלואם. "לא נוכל לשבת בחיבוק ידיים ולסמוך על הנס", אמרה אחת האמהות

הירי המאסיבי מעזה פסק, אולם תושבי אשקלון מתקשים לשוב לשגרה. לרגל שובם של כל תלמידי בתי הספר ללימודים, הוקם אתמול (ד') בעיר "פורום השמונה", המורכב מנציגי ועדי ההורים של שמונה בתי ספר בעיר שאינם ממוגנים כלל.

 

היום ישובו לראשונה כל תלמידי מערכת החינוך באשקלון ללימודים מלאים. אל תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים ששבו כבר אתמול יצטרפו תלמידי

בתי הספר היסודיים והגנים - החלטה שהביאה אתמול לדיונים סוערים בכמה מוועדי ההורים בעיר, שהתכנסו כדי לדון בחידוש בלימודים ובאורך יום הלימודים לאור תום המבצע.

 

מדובר בבתי ספר חד קומתיים, ללא תקרת בטון או כל אמצעי מיגון אחר. באחד מהם, בית הספר לאמנויות, לומדות ארבע כיתות בקרוואנים שהוצבו בבית הספר.

 

לדברי חברת הפורום, מירי אלטיט, מדובר ב-4,000 תלמידים עבודרם נדרש מיגון ראשוני לצד תוכנית ארוכת טווח שתבטיח מענה הולם."אנו רואים בראש העיר שותף מלא למאבק הצודק שלנו. הוא התחייב לשכנע את מקבלי ההחלטות כשהדרישה העיקרית היא מענה הולם להעדר המיגון על סוגיו במוסדות החינוך עם דגש לשמונת בתי הספר החד קומתיים", הסבירה.

 

אלטיט הבהירה כי מיגון המבנים הוא תנאי לחזרתם של הילדים ללימודים סדירים. "תפקידנו כהורים להבטיח את שלומם הפיזי והנפשי של ילדינו. לכן החלטנו לקום ולעשות מעשה. המאבק שלנו צודק והדרום הוא הצפון החדש. מיגון בתי ספר אלו הינו חיוני והכרחי באופן מיידי וכתנאי לפעילות השוטפת של בתי הספר. לא נוכל לשבת בחיבוק ידיים ולסמוך על הנס", אמרה.

 

ראש העיר אשקלון, בני וקנין, איים בעבר להשבית את מוסדות החינוך בשל התעלמות הממשלה מנושא המיגון, אולם לדבריו , מבצע "עופרת יצוקה" והתייצבות הממשלה ושריה לטובת אשקלון, מגבירים את אמונתו שתהיה התייחסות לנושא. "מיגון מוסדות החינוך עומד בראש סדר העדיפויות, יש לכך משמעות לחוסן העיר והאוכלוסייה. העדר מיגון במוסדות החינוך מפקיר 26 אלף תלמידים. על הממשלה לתת מענה ופיתרון למיגון ולמניעת הירי", הבהיר.

 

ועד הורים העירוני שקל לא לחדש את הלימודים בשונה בתי סהפר הללו, וב-22 גנים בהם אין כלל אמצעי מיגון. יו"ר ועד ההורים באשקלון, ינון ג'יבלי,

ציין גם שאר בתי הספר וגני הילדים בעיר אינם ממוגנים, אולם יש בהם אמצעי מיגון מסויימים. עם זאת, לנוכח פניית ראש העיר יחזרו היום התלמידים למוסדות החינוך, וההורים ימשיכו במאבקם על המיגון.

 

גורמים בפיקוד העורף מסרו בתגובה כי תוכנית למיגון מוסדות חינוך קיימת ומופעלת אך ורק בישובים בעוטף עזה הנמצאים עד שבעה קילומטרים מהרצועה. לדבריהם, כרגע אין תוכנית למיגון מוסדות חינוך בטווח של 40 ק"מ, משום שאין תקציב לכך. "הדבר מותנה בהחלטת ממשלה. העברת תקציב למשרד הביטחון ואז לקבל החלטה להתחיל במיגון. מדובר בתהליך ארוך, מורכב, וכנראה שיימשך עוד זמן רב", הסבירו.


פורסם לראשונה 21/01/2009 23:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידים בבית ספר באשקלון
צילום: צפריר אביוב
מומלצים