שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טויוטה גדולה מכולן - שנתיים ברציפות

  לאחר שעברה את ג'נרל מוטורס כבר ב-2007, ממשיכה טויוטה להוביל את שוק הרכב העולמי גם ב-2008, עם מעט פחות מ-9 מיליון מכוניות חדשות. ג'נרל מוטורס הסובלת, שזכתה להזרקת מזומנים נוספת, הסתפקה ב-7.74 מיליון

  גם השנה, טויוטה מספר 1, וג'נרל מוטורס מספר 2. ג'נרל מוטורס פרסמה את נתוני המכירות לשנת 2008, מהם עולה כי גם השנה סיימה במקום השני. לאחר שבשנת 2007 עברה אותה טויוטה בנתוני מכירות חובקי-עולם, גם ב-2008 הפגינו היפנים עליונות, המתבטאת בלא פחות מ-1.23 מיליון מכוניות: טויוטה מכרה אשתקד 8.97 מיליון, ג'נרל מוטורס הסתפקה ב-7.74 מיליון. כדי להבהיר עד כמה מדובר במהפך - בתחילת המיליניום הובילה ג'נרל מוטורס על-פני טויוטה ביותר משלושה מיליון כלי רכב לשנה.

   

   

  כדאי לזכור כי למרות המספרים המרשימים, עבור שתי יצרניות הרכב הגדולות בעולם, מדובר דווקא בירידה במכירות לעומת 2007. טויוטה איבדה 4% לעומת 9.37 מיליון מכוניות בשנה הקודמת, ואילו ג'נרל מוטורס נפלה בקרוב ל-11%, בהשוואה לנתון של 8.9 מיליון ב-2007.


  טויוטה. מובילה גם ב-2008

   

  במקביל לפרסום דו"ח המכירות, ג'נרל מוטורס הודיעה גם על קבלת החלק השני מתוך מענק הסיוע הממשלתי שהובטח לה. בשלב הראשון קיבלה היצרנית ארבעה מיליארד דולר, והיום (ה') היא מדווחת על 5.4 מיליארד דולר נוספים. כל זאת מתוך מענק בגובה 13.4 מיליארד, שאת חלקו האחרון - בגובה ארבעה מיליארד - מצפה GM לקבל באמצע חודש פברואר.

   

  במסגרת תוכנית הסיוע, ג'נרל מוטורס נדרשת להגיש לממשל תוכנית התייעלות מקיפה, באמצעותה תוכיח שתוכל להחזיר את המענקים בתוך שלוש שנים. אם התוכנית לא תשכנע את פקידי האוצר, הם רשאים לדרוש מהיצרנית להשיב את הכספים לאלתר. מהלך דומה בוצע גם עם קרייזלר, שזכתה אך לאחרונה במענק בסך של ארבעה מיליארד דולר. מעט לאחר מכן, היא גם זכתה למה שמסתמן כבעלת בית חדשה - פיאט.


  ג'נרל מוטורס. חבילת הסיוע השנייה הגיעה (צילום: AFP)

   

  האיטלקים הודיעו אתמול (ד') על כוונתם להיכנס לשותפות ארוכת טווח עם קרייזלר, במסגרתה יעבירו ליצרנית ידע בייצור מכוניות קומפקטיות, הכולל פלטפורמות, מנועים ותיבות הילוכים. בתמורה, פיאט תקבל נתח ראשוני של 35% מקרייזלר, ו-20% נוספים בהמשך. בנוסף, פיאט תזכה לגישה לרשת הסוכנים של קרייזלר, באמצעותם תחל לשווק את מכוניותיה בארצות הברית. ייתכן גם שיתוף פעולה בייצור מכוניות שונות בארצות הברית ואירופה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טויוטה פריוס - מקדמת תדמית ליצרנית
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים