שתף קטע נבחר

רמון: הליכוד משתחצן, זה רחוק מהכרעה

בקדימה השיקו את הקמפיין המחודש והביעו אופטימיות, למרות הסקרים. לדברי חיים רמון, "30 אחוז מהציבור לא החליטו עדיין, זה חסר תקדים". הפרסומאי אייל ארד: "ביבי נלקח בשבי במפלגתו ומחוץ לה. אצלנו אין לחץ - הלחץ במקום אחר"

למרות הסקרים, ובעוד אפילו במצרים נערכים לעידן נתניהו , בקדימה משדרים ביטחון בניצחון: שבועיים לפני ההכרעה השיקה בצהריים (יום ב') קדימה מחדש את קמפיין הבחירות שלה, תחת הסיסמה "ציפי לבני - ראש ממשלה אחרת". ראשי מטה הבחירות של קדימה דחו את הרוח הפסימית העולה מהסקרים האחרונים, שצופים ניצחון לליכוד.

 

 

"הניסיון שלנו מדבר על כך שהמתלבטים באים מהשכבות האינטליגנטיות בציבור, ואלה אנשים שלא הולכים עם פתק על המצח", אמר ראש מטה ההסברה של קדימה, השר מאיר שטרית. "הבחירות הן בין שני מועמדים בלבד, לבני או בנימין נתניהו".


צופים קדימה, בתשדירי התעמולה (צילום: עופר עמרם)

 

בהמשך להתבטאויותיה של לבני בסוף השבוע - הזהיר שטרית כי ממשלה בראשות נתניהו תפגע במאמצי השלום של ישראל. לדבריו, "אף אחד לא מאמין שממשלת ימין תעשה שלום - ואנחנו פשוט נידרדר. קדימה היא הכתובת היחידה שיכולה להמשיך בתהליך שלום. אני אומר לכם, אנחנו לא רחוקים מהסכם שלום עם הפלסטינים, זה ממש קרוב. כניסה של מישהו אחר לתהליך הזה ימוטט אותו".

 

שטרית קרא לבנימין נתניהו להכריז כי הוא תומך בהקמת מדינה פלסטינית בניגוד להחלטת מרכז הליכוד בעבר. שטרית גם תקף את ההתנהלות של המועמדים בנושא הכלכלי ואמר כי הרצון של אהוד ברק לפרוץ את המסגרת של התקציב ולהגדיל את הגירעון הוא חסר אחריות, וכך גם הבטחותיו של נתניהו להוריד מסים ישירות מהציבור.

 

התשדירים: תוקפים ומתחברים

גם השר חיים רמון מדגיש שההכרעה טרם ניתנה. לטענתו, "מי שמסכם את מערכת הבחירות עושה טעות קשה. 30 אחוזים מהציבור עדיין לא החליטו, וזה חסר תקדים. הליכוד משתחצן ומערכת הבחירות רחוקה מהכרעה. הבחירות האלה אומרות - רק ציפי לבני יכולה לעצור את ביבי, ומי שלא מתמקד בקרב שבין ציפי לבני לביבי מבזבז את האנרגיה שלו".

 

מנהלי הקמפיין, ראובן אדלר ואייל ארד, הציגו חלק מתשדירי התעמולה, ששידורם יחל הערב. חלקם מתמקדים בתקיפה ישירה של אמינות נתניהו, וחלק מנסים להציג את לבני כאדם שניתן להתחבר אליו.

 

"אין אצלנו לחץ, הלחץ הוא במקום אחר", אמר ארד. "אנחנו יודעים מה אנחנו עושים. יש צימאון גדול בציבור לשמוע מה יש ללבני לומר. ביבי לא מביע עמדות כי הוא נלקח בשבי גם בתוך מפלגתו וגם מחוצה לה. הוא מנסה להחליק כמעט בסתר ללשכת ראש הממשלה, אבל ביבי פוחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסיבת העיתונאים של קדימה, היום
צילום: עופר עמרם
מומלצים