שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  זריף מבקש מתשובה שכר על סיוע במציאת הגז
  להצלחה אבות רבים: בעקבות מציאת מאגר הגז הטבעי ליד חיפה, שלח אורן זריף מכתב ליצחק תשובה, שבו הוא דורש תמורה בסך 17.5 מיליון דולר בגין "שרותיי להצלחת מציאת מרבץ הגז שנובעים מיכולותיי". דוברו של תשובה: יצחק תשובה אינו יודע מי זה אורן זריף

  מציאת מרבץ הגז תמר 1 ליד חיפה עוררה את הקלישאה בדבר מגע הזהב המיוחס לבעל השליטה בקידוח, איש העסקים יצחק תשובה. עתה מסתבר שיש מי שלוקח עליהם אחריות: אורן זריף, הטוען לכוחות על טבעיים, מבקש מתשובה שכר טרחה בטענה כי השפיע באופן תודעתי על הצלחת הקידוח.

   

  במכתב ששלח היום (ג') זריף לתשובה, מבקש זריף תמורה "בגין שירותיי עבורך להצלחת מציאת מרבץ הגז שנובעים מיכולותיי, המוכחות ללא ספק ועוררין, 17.5 מיליון דולר".

   

  זריף מודה כי אין הסכם כלשהו בינו לבין תשובה, אך כותב: "חשוב שתדע שאני, אורן זריף, מהווה חלק נפרד מהצלחותיך בפן העסקי שאתה מקיים בארץ ובעולם. לתשומת לבך אומר כי לאורך כל התקופה שקדמה למציאת מרבץ הגז,
  הרגשתי כי אנו קשורים נפשית ורוחנית ופעלתי רבות ובצורה אינטנסיבית על מנת לעורר את יכולתך הרוחנית בהקשר העסקי".

   

  "בעבר נפגשנו מספר פעמים ושוחחנו רבות ברמה האשיית ובנוגע לעסקים בכלל, ואשר חלק מעצותיך שיעצת לי בפם העסקי עזרו לי מאד", כותב זריף, "אציין כי לאחר פגישתנו השנייה נוכחתי כי גם אתה ניחנת בכוחות אנרגטיים מיוחדות ברמות אשר הובילו אותך להגיע למימדים עסקיים וכלכליים אשר אתה נמצא בהם היום. נוכחתי לראות כי ברמה הרוחנית יש בינינו תדר מחבר".

   

  עוד כותב זריף, כי "על פי תקשורים ופעילויות אנרגטיות נוספות שעשיתי לאורנה ידוע לי על מרבצים נוספים בעלי פוטנציאל גדול מאד שאני מייעד אותם עבורך ורוצה לגלות את אוזנך במקום המדויק שלהם".

   

  זריף מבטיח במכתבו, כי חלק מהתמורה שהוא מבקש מתשובה יחולק באופן הבא: "5 מיליון יינתנו לעמותת 'חיים' (ילדים חולי סרטן), 5 מיליון לעמותת 'עזר מציון' והאגודה למלחמה בסרטן וסך 2.5 מיליון דולר לאגודה למען החיים".

   

  קשיים בהחזרת האג"ח? אורן זריף חסך באנרגיה

  במכתבו מדגיש זריף: "כידוע לך, אם מדובר בחברות אחרות אשר היו מבקשות את שירותי הטובים לגילוי מרבצים שונים בעולם ו/או ליוי אנרגטי ברמה שתאפשר הצלחה מובטחת במו"מ ובעסקים בכלל, שכר טרחתי היה עולה ומגיע ללא פחות מ-72 מיליון דולר".

   

  ולמי שתהה, מדוע התעוררו בחודשים האחרונים קשיים בעסקיו של תשובה, מוסיף זריף: "בשנים האחרונות הייתי עסוק והפחתתי את ההשפעה האנרגטית שביצעתי עבורך, ומיד שמתי לב שחלה ירידה משמעותית בעסקיך, בלשון המעטה, והתגייסתי במלוא כוחותי האנרגיים והרוחניים לכוון אותך ואת צוותך ולמציאת מאגר הגז". 

   

  יצחק תשובה: לא יודע מי זה אורן זריף

  בתגובה לפנייתו של אורן זריף למר יצחק תשובה בענין תגלית הגז מסר דוברו של מר תשובה: "מר יצחק תשובה איננו מכיר את אורן זריף ואיננו יודע מי האיש הזה. 

   

  "מדי פעם ישנן פניות שונות ומשונות למר תשובה. ישנם גם מקרים שאנשים שמר תשובה איננו מכיר כלל ניגשים אליו באירועים או אפילו ברחוב ומבקשים להצטלם איתו.

   

  "אם לאדם זה צילום עם מר תשובה, זה ודאי בנסיבות אקראיות כאלו. יתכן כי מדובר באדם המחפש לעשות לעצמו פרסום חינם, או בעל כוונות אחרות, אבל לדברים שלו אין כל אחיזה במציאות.

   

  "ולגבי תרומות: מר תשובה והחברות בשליטתו תורמים רבות ומכל הלב באופן קבוע".


  פורסם לראשונה 27/01/2009 14:45

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "זריף מבקש מתשובה שכר על סיוע במציאת הגז"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים