שתף קטע נבחר

שוחה בחומר: "גם מייקל פלפס מצביע עלה ירוק"

השחיין שעשה היסטוריה בקיץ וזכה בשמונה מדליות זהב באולימפיאדה צולם כשהוא מעשן מריחואנה. יו"ר המפלגה, גיל קופטש: "אני קורא לכל המדליסטים האולימפיים לסייע לנו לעבור את אחוז החסימה"

הפרסום בצהובונים בבריטניה, לפיו נתפס האלוף האולימפי, השחיין מייקל פלפס, כשהוא מעשן מריחואנה בכלי עישון, נפל לידיהם של אנשי מפלגת "עלה ירוק" כפרי בשל. גיל קופטש וחבריו לא מפספסים היום (ב') את ההזדמנות לעשות מהסיפור מטעמים, שבוע ויום לפני הבחירות ומצהירים: "פלפס הוא ההוכחה שהסטיגמה על הצמח המושמץ מוטעית. גם הוא מצביע עלה ירוק".

 

 

"ניוז אוף דה וורלד" בבריטניה פרסם אתמול תמונות, בהם נראה השחיין שעשה היסטוריה באולימפיאדת בייג'ינג כשזכה ב-8 מדליות זהב, כשהא שואף לריאותיו עשן ירוק של צמח הקנביס מבאנג.

 

התמונות עוררו מהומה גדולה בעולם הספורט, ופלפס ספג חיצים רבים ממבקריו. יממה לאחר הפרסום, פלפס התנצל על "ההתנהגות הלא ראויה", לדבריו. ספק אם הוא יודע שבישראל, יש מי שדווקא תומך במעשיו, ומחזק את ידיו בשעתו הקשה - מפלגת "עלה ירוק".

 

"הצילומים שמראים את הספורטאי מספר1 בעולם משתמש בכלי לעישון מריחואנה, מראים עד כמה הסטיגמה אודות הצמח מוטעית", נמסר ממפלגת "עלה ירוק". "ניתן לתפקד ולהצטיין גם אם משתמשים במריחואנה. שלא כמו סיגריות, אין פגיעה בבריאות ואצל אנשים מסויימים יש אפילו גידול ברצון ובמחוייבות להשקיע בתחומים, כדוגמאת מייקל פלפס, שהעישון מן הסתם עזר לו להיות מספר אחד - כדוגמת אמנים רבים, סופרים ואנשי רוח".

 

ב"עלה ירוק" מנסים בימים האחרונים לשנות כיוון - ולהסביר למצביעים הפוטנציאלים שמעבר לבדיחה, יש גם מסר מאחורי הקמפיין אותו מוביל קופטש, שחורש בשבועות האחרונים את הארץ ומשתתף בחוגי בית ופאנלים באוניברסיטאות. למרות הכל, היה קשה לקופטש להתעלם מפרשת פלפס: "בעקבות הסיפור של פלפס, זו ההזדמנות לקרוא לכל המדליסטים האולימפיים לסייע לנו לעבור את אחוז החסימה".

 

בנוסף, ב"עלה ירוק" החליטו בימים האחרונים ללכת צעד נוסף בתשדירי התעמולה, שנתפסים בעיני רבים כמגוחכים. מהסיבה הזו שלפו ב"עלה ירוק" את הדמות "פיני הגדול", שגילם קופטש בתוכנית שבעבר הוביל, כבובה חסרת רסן המשתלחת בכל בעלי ההשפעה בחברה הישראלית. בתשדיר שיעלה בימים הקרובים, קורא "פיני הגדול", העומד, כביכול, בראש מפלגת "לא יעלה על הדעת", שלא להצביע לגיל קופטש ול"עלה ירוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלפס באולימפיאדה
צילום: AFP
קופטש. פיני הגדול חוזר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים