שתף קטע נבחר

ש"ס: אם לא חינוך, נבקש את תיק הפנים

מפלגתו של אלי ישי הצהירה בחודשים האחרונים כי תדרוש את תיק החינוך בכל ממשלה שתקום, אך לבני ונתניהו שללו את המהלך. בש"ס יסכימו לוותר על המשרד בתנאי שיקבלו בחזרה את השליטה על משרד הפנים

הקרב על התיקים: יושב ראש ש"ס, השר אלי ישי, מבין כי שאיפותיו לקבלת תיק החינוך כנראה לא יתגשמו, ולכן תדרוש המפלגה לכבוש בחזרה את משרד הפנים. התיק השני שתדרוש המפלגה הוא משרד השיכון, ובתקווה גם משרדי הבריאות והדתות.

 

  

במפלגה החרדית לא מרוצים מהתיקים ה"פחות חשובים" שקיבלו בממשלה הנוכחית וידרשו לפחות תיק גדול אחד. בש"ס הצהירו בחודשים האחרונים כי הם ידרשו את תיק החינוך מכל ממשלה שתקום - בראשות הליכוד או קדימה. אולם יו"ר מפלגת השלטון, השרה ציפי לבני, הצהירה כי אם תיבחר לראשות הממשלה לא תיתן לש"ס את התיק. גם יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, התנער בתוקף ממהלך כזה.

 

בממשלה הנוכחית זכתה ש"ס לעמוד בראש ארבעה משרדים, אולם אך התיקים שקיבלה לא נחשבים ליוקרתיים. למרות התנגדותם של נתניהו ולבני, השר ישי אינו מתכוון לסגת מדרישתו לנהל את משרד החינוך. אולם כעת מתברר כי הוא מתכוון להשתמש בבקשתו כמנוף לקבלת תיק אחר - משרד הפנים. 

 

"הדרישות יהיו לתיקים כלכליים וחברתיים", נמסר בתגובה מש"ס. "השר ישי יודע שלא יקבל את התיק, בגלל הקמפיין שקדימה עשתה על הראש של ביבי. אחרי שיושב ראש המפלגה אמר שהוא רוצה את התיק, אז הם נעלו על זה את הקמפיין שלהם".

 

עם זאת, הבהירו בש"ס כי שר התמ"ת יתעקש על דריסת רגל מסוימת במשרד החינוך. "על האחיזה בחינוך הוא לא יוותר. הוא יהיה קשור למשרד בצורה כזו או אחרת".

 

שלשום טען ישי כי נתניהו התחייב בפניו להעביר תקציבים לקצבאות ילדים אם יבחר לראשות הממשלה. בראיון לרדיו "קול חי" הוא גם סיפר על הכשלון במגעים על לבני: "כבר היינו איתה בסיבוב לפני כמה חודשים... היא לא רצתה קצבאות ילדים. נתניהו התחייב לקצבאות אלו".

 

"למה אנחנו לא רוצים את ציפי לבני", שאל ישי והשיב, "כי כבר היינו איתה בסיבוב לפני כמה חודשים, והיא רצתה לחלק את ירושלים, ולא התחייבה בפנינו. היא לא רצתה קצבאות ילדים. נתניהו התחייב לקצבאות ילדים. לא שאני מאמין לו, אבל אני אומר - ככל שנהיה יותר חזקים, נשיג יותר קצבאות ילדים. לכן נמליץ לנשיא המדינה, והודעתי - שנלך רק עם נתניהו. ככל שנהיה יותר חזקים, נתניהו יהיה יותר חברתי ויקצץ פחות לחלשים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה תיק גדול. ישי
צילום: אורי פורת
"בנו על זה קמפיין". לבני
צילום:אורי פורת
ש"ס מוותרת. נתניהו
צילום: AP
מומלצים