שתף קטע נבחר

ישי: נתניהו התחייב לקצבאות; הליכוד: לא נברא

מערכת הבחירות הרדומה מתעוררת שוב לחיים. יו"ר ש"ס, אלי ישי, הצהיר בראיון רדיו כי בניגוד לציפי לבני, נתניהו "התחייב לקצבאות ילדים", ולכן ש"ס תלך איתו. הליכוד: "לא היה ולא נברא". קדימה: "נתניהו שוב שיקר"

הבטיח או לא הבטיח? שבוע בלבד לפני פתיחת הקלפיות, הצהיר אמש (יום ג') יו"ר ש"ס, אלי ישי, כי יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, התחייב להעביר תקציבים לקצבאות ילדים אם יבחר לראשות הממשלה. בראיון לרדיו "קול חי", סיפר על הכשלון במגעים על לבני: "כבר היינו איתה בסיבוב לפני כמה חודשים.... היא לא רצתה קצבאות ילדים. נתניהו התחייב לקצבאות אלו".

 

  

"למה אנחנו לא רוצים את ציפי לבני", שאל ישי והשיב, "כי כבר היינו איתה בסיבוב לפני כמה חודשים, והיא רצתה לחלק את ירושלים, ולא התחייבה בפנינו. היא לא רצתה קצבאות ילדים. נתניהו התחייב לקצבאות ילדים. לא שאני מאמין לו, אבל אני אומר - ככל שנהיה יותר חזקים, נשיג יותר קצבאות ילדים. לכן נמליץ לנשיא המדינה, והודעתי - שנלך רק עם נתניהו. ככל שנהיה יותר חזקים, נתניהו יהיה יותר חברתי ויקצץ פחות לחלשים".

 

לאחר שפוצץ המו"מ בין לבני לש"ס, הופנו אצבעות מאשימות לעבר נתניהו שכביכול סגר "דיל" עם ש"ס, להפלת הממשלה בתמורה להזרמת הון עתק לקצבאות. בעקבות הדברים שנאמרו אמש, שבו ועלו טענות דומות במערכת הפוליטית.

 

מש"ס נמסר כי דבריו של ישי כוונו להתבטאויות של נתניהו מהחודשים האחרונים. הם הבהירו כי לא קיים הסכם בין שתי המפלגות בדבר העברת תקציבים לקצבאות הילדים.

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. לבני הייתה מוכנה לשלם לש"ס מיליארד שקל לקצבאות אולם לא הייתה מוכנה להתחייב שלא תחלק את ירושלים, מהסיבה הפשוטה שכבר התחייבה לאבו מאזן ואבו עלא לחלק אותה כפי שנחשף בימים האחרונים".

 

מקדימה נמסר כי "נתניהו שוב נתפס בשקר. התשתית הפוליטית להקמת ממשלת ביבי-ש"ס שנחשפה מפיו של אלי ישי עצמו מוכיחה כי נתניהו מכר את המדינה לש"ס, נתן את הקצבאות ואת תיק החינוך עבור כסא ראש הממשלה. ביבי בלחץ ויש לו שבוע להסתגל ולהפנים שמכל הקומבינות המסריחות שלו לא יישאר דבר, שכן ב-10 שפברואר - הציבור יבחר בציפי לבני ובטובת המדינה - ולא בטובתו האישית של נתניהו".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי
צילום: גיל יוחנן
הבטיח לש"ס? נתניהו
צילום: ירון ברנר
מומלצים