שתף קטע נבחר

נסיכה סעודית: תנו לנשים לנהוג במכונית

רעייתו של אחיינו של המלך עבדאללה, הנסיכה אמירה א-טוויל, אמרה בראיון ל"אל-ווטן" כי היא כבר נוהגת במהלך נסיעותיה בעולם, והביעה תקווה שבקרוב יותר לנשות סעודיה לנהוג. סעודיה היא המדינה היחידה בעולם שבה אסורה הנהיגה לנשים

רעייתו של אחד מאנשי העסקים הבולטים והעשירים ביותר בסעודיה אמרה כי היא מחכה ליום שבו יותר לנשים בממלכה לנהוג בכלי רכב. הנסיכה אמירה א-טוויל, הנשואה לאיל ההון העולמי הנסיך אל-וואליד בין טלאל, אמרה היום (ב') בראיון לעיתון הסעודי "אל-ווטן" כי היא כבר נוהגת במכונית בנסיעותיה בעולם.

 

"בטח שאני מוכנה לנהוג במכונית", אמרה אמירה, שבעלה הוא אחיינו של מלך סעודיה עבדאללה, ונבחר על ידי המגזין "פורבס" למקום ה-13 ברשימת האנשים העשירים ביותר בעולם. "יש לי רישיון נהיגה בינלאומי, ואני נוהגת במכונית בכל מדינה שבה אני מבקרת".

 

נשים בסעודיה מנועות על פי חוק לנהוג בכלי רכב. פקידי ממשל במדינה נוהגים להתחמק מלדון בסוגיה, בטענה שמדובר בעניין חברתי ולא דתי, אך לאחרונה התבטאו כמה נסיכות סעודיות בזכות הנהיגה - בהן הנסיכה לולווה אל-פייסל, בתו של המלך המנוח פייסל, שהתבטאה בנושא בפורום הכלכלי העולמי לפני שנתיים.

 

"אני מעדיפה לנהוג במכונית כאשר אחותי או אחת מחברותי יושבות לצידי - מאשר להיות עם נהג", אמרה א-טוויל בראיון ל"אל-ווטן".

 

הממלכה הסעודית היא המדינה היחידה בעולם האוסרת על כל הנשים לנהוג. האיסור מחייב משפחות לשכור את שירותיהם של נהגים קבועים, ואלה מהן שאינן מסוגלות לעמוד בהוצאה זו, שנאמדת בכ-300-400 דולר לחודש, צריכות להיות תלויות

בחסדיהן של קרובי משפחה ממין זכר שיסיעו את הנשים לעבודה, לבית הספר, לקניות או לרופא.

 

ביטול החוק עשוי להיתקל בקשיים בחברה השמרנית בסעודיה - שם מאמינים רבים כי אם תשב אישה מאחורי ההגה, יוביל הדבר למצבים רבים של חטא. השמרנים גורסים כי אם נשים יוכלו לנהוג, יוכלו לעזוב את ביתן בגפן, וכך יזדמנו להן אינטראקציות עם גברים זרים, כגון שוטרי תנועה או מכונאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקשר בין נהיגה לפיתוי. אישה עטויית רעלה
צילום: איי פי
מומלצים