שתף קטע נבחר

לבני לנתניהו: כבד את הבוחר - בוא לאחדות

לאחר שבנימין נתניהו נאם והבטיח לכונן ממשלה, התייצבה יו"ר קדימה בפני מפלגתה: "ארץ ישראל אינה שייכת לימין, כשם שהשלום אינו שייך לשמאל". ציפי לבני נזכרה כיצד פנתה לנשיא: "אמרתי שהעם יבחר את נבחריו, והעם בחר קדימה"

שניים אוחזין בניצחון: אחרי שהביאה את קדימה למקום הראשון במדגמים, התייצבה הלילה (יום ד') יו"ר קדימה, ציפי לבני, בפני מאות חברי מפלגתה במלון בתל-אביב, וקראה ליו"ר הליכוד, בנימין נתניהו: "הצעתי לך לפני הבחירות להצטרף לממשלת אחדות בראשותי למול אותם אתגרים שבפניהם ניצבת מדינת ישראל. סירבת ואמרת שהעם צריך לקבוע. העם קבע היום - קדימה".

 

 

לבני אינה מבזבזת זמן וכינסה מיד לאחר נאומה את צוות המשא ומתן של קדימה: דליה איציק, חיים רמון וצחי הנגבי. היום כנראה תיפגש לבני עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. יו"ר ש"ס, אלי ישי, התקשר מוקדם יותר לברך את לבני, ולא סגר הדלת בפני שותפות עתידית.

 

בפנייתה לנתניהו, אמרה: "מה שנותר הוא לכבד את הכרעת הבוחר, ולעשות את מה שנכון בעת הזו ולהצטרף לממשלת אחדות בראשותנו שבסיסה המפלגות הגדולות בישראל משמאל לקדימה ומימינה של קדימה".

 

היא הזכירה: "לפני חודשים ספורים הגעתי לנשיא מדינת ישראל ואמרתי שם - יבחר העם את נבחריו, והיום העם בחר קדימה". דקות ספורות לפניה נאם בנימין נתניהו בפני חברי הליכוד, והבטיח לכונן ממשלה בראשותו.

  

דבריה של לבני הופסקו מדי פעם בקריאות שמחה "הו הא מי זה בא - ראש הממשלה הבאה". לקראת סוף דבריה, נזעקה לחלל האוויר קריאה "מה עם גלעד שליט?" לבני הרימה את הכפפה, והשיבה ש"כמי שאחראית לשליחת החיילים, אני אחראית להחזרתו".

 

היא קרצה למפלגות הימין, ואמרה כי החלוקה לגושים אינה עדכנית: "אני נכנסתי לפוליטיקה כשהיו מחנות שנלחמו ביניהם מלחמת חורמה. מחנה ארץ ישראל ומחנה השלום, והיום אני שוב שומעת את המלים מחנה לאומי ואני רוצה לומר בקול ברור: ארץ ישראל לא שייכת לימין כפי שהשלום איינו שייך לשמאל".

 

היא הזכירה את ימי הקמת קדימה, "לעולם לא אשכח את רגעי ההחלטה עם אריק שרון. עשינו זאת והקמנו את קדימה מתוך אחריות לאומית... הקמנו את קדימה ועזבנו מפלגות אחרות, כי מאסנו עם אזרחי ישראל בפוליטיקה של אינטרסים ופלגנות וחשבנו שמגיעה לישראל מנהיגות נקיית כפיים".

 

"נפתלי, כל זה בזכותך"

רגע לפני שסיימה את נאומה בחרה שרת החוץ להודות לאיש שעמד לצדה: "אני גם מרשה לעצמי הערב לומר עוד מילה לנפתלי. נפתלי, לפני 25 שנה עזבתי מקום שחשבתי שממנו אני אוכל לתרום הכי הרבה למדינת ישראל. אני לא רוצה להגיד בשבילך, אבל בשבילנו ובזכותך 25 שנה אחרי אני מגיעה למקום שבו אני אוכל לתרום הכי הרבה למדינת ישראל וכל זה בזכותך, תודה".

 

לבסוף היא פנתה לבוחריה: "חברים, זה יום נפלא למדינת ישראל. העם בישראל בחר קדימה ואנחנו נשלים את המשימה הזאת בהקמת ממשלת אחדות בראשותנו. הציבור במדינת ישראל יוכל לחייך פעם נוספת כשנעמוד ונקים את הממשלה הזאת. תודה לכל אחד מכם מעומק הלב על מה שאתם ועל מה שעשיתם ועל החיבוק ועל התמיכה ועל האהדה ועל האהבה - מגיע לכם. מגיע למדינה הזאת, כי בזכות אנשים כמוכם המדינה הזאת תדע גם ימים טובים יותר. תודה".

 

קדימה בהנהגת ציפי לבני השיגה לפי סקר ynet-סמית 28 מנדטים. הליכוד - שהוביל בסקרים המוקדמים - הגיע למקום השני עם 26 מנדטים, בעוד

 שלישראל ביתנו 16 מנדטים. למפלגת העבודה 14 מנדטים. בסך הכל, גוש הימין מקבל לפי הסקר 65 מנדטים. תוצאות מדגמי הטלוויזיה דומים.  

 

בקדימה לא נותרו אדישים לנוכח דבריו של יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, כי הוא זה שירכיב את הממשלה הבאה: "ניסיונו של ביבי לגנוב דעת קהל ושלטון הוא פתטי, אנטי דמוקרטי, כמו מעשיו בשבועות ובחודשים האחרונים. הציבור בישראל לא ייתן לביבי לשדוד את התקווה, לגנוב את הבחירות, ולהתל בבוחרים", נאמר בתגובת קדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העם בחר קדימה. לבני
צילום: AP
טוען לניצחון. נתניהו
צילום: AP
מומלצים