שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  קדימה והליכוד מציגות: הקרב על החדר

  ל-ynet נודע כי הליכוד ביקש מקדימה לערוך את ישיבת סיעתו בחדר של הסיעה הגדולה - אך במפלגתה של ציפי לבני השיבו בשלילה. בליכוד זעמו ובקדימה אמרו: "החדר הזה הוא החדר של הסיעה הגדולה ביותר בכנסת - ואנחנו הכי גדולים"

  המתח בין הליכוד לקדימה מתעצם ומגיע אפילו - תאמינו או לא - לקרב יוקרה על חדרים במשכן הכנסת. סיעת קדימה סירבה היום (ב') לאפשר לסיעת הליכוד לקיים ישיבת סיעה בחדר השייך לקדימה - כך נודע ל-ynet. לפיכך נאלצו בליכוד למצוא חדר חלופי לקיום ישיבת הסיעה - שגדלה מ-12 חברים ל-27.

   

  הכנסת מעמידה לרשות כל סיעה חדר המשמש לפעילותה ובו מתקיימות ישיבותיה השוטפות.

   החדר הגדול והרחב ביותר שימש בקדנציה האחרונה את קדימה, משום שהיתה הסיעה הגדולה ביותר. הליכוד, מאידך, הסתפק בחדר קטן יחסית.

   

  עתה, בכנסת הנכנסת, מונה הליכוד 27 חברים, והחדר הנוכחי שבבעלות הסיעה צר מלהכיל את חבריה. בשבוע שעבר קיים הליכוד ישיבת סיעה ראשונה - אשר התקיימה בחדר סיעת קדימה, לאחר שהנהלת הסיעה איפשרה לחברי הליכוד להשתמש בחדר. אלא שהמתח הרב שנוצר בימים האחרונים בין שתי המפלגות כנראה נותן את אותותיו, והיום סירבו בקדימה לאפשר לליכוד לערוך ישיבת סיעה נוספת בחדרם.


  ישיבת סיעת הליכוד בכנסת (צילום: גיל יוחנן) 

   

  הישיבה שמיועדת להתקיים בשעה 14:30 הוזזה לפיכך לחדר אחר. תחילה סברו בליכוד כי לא תהיה בעיה להשתמש בחדר סיעת קדימה ותכננו לקיים את הישיבה שם. אלא שאז התברר שיו"ר סיעת קדימה, ח"כ יואל חסון, סרב בתוקף לאפשר לליכוד להשתמש בחדר - דבר שעורר זעם בקרב גורמים בליכוד.

   

  "הימין הסהרורי יכול להוביל את נתניהו להרבה חדרים, אבל לא לחדר הסיעה הגדולה ביותר בכנסת. אנחנו לא רוצים לראות את נתניהו יושב בחדר ששימש את אריאל שרון", אמרו גורמים בקדימה. "פעם אחת הסכמנו, לאחר שהם ביקשו ברגע האחרון להשתמש בחדר. החדר הזה הוא החדר של הסיעה הגדולה ביותר בכנסת ואנו מזכירים לחברנו בליכוד שקדימה היא הסיעה הגדולה ביותר בכנסת. סיעת הליכוד תצטרך למצוא חדר אחר. הסכמנו פעם אחת באופן חברי - אבל אין כוונה להפוך את השימוש בחדר לדבר קבוע".

   

  גורמים בליכוד אמרו בתגובה כי "קדימה תמיד הצטיינה בפוליטיקה קטנה וקטנונית". ישיבת הסיעה תערך באולם באגף הוועדות החדש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני בחדר של קדימה
  צילום: גיל יוחנן
  נתניהו. יחפש חדר אחר
  צילום: גיל יוחנן
  חסון. סרב בתוקף
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים