שתף קטע נבחר

נתניהו: יש ממשלה ביד, והצעה נדיבה לקדימה

יו"ר הליכוד אמר בישיבת סיעתו כי הוא אינו מתכוון להשחית זמן: "אנחנו מתכוונים להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה ואני מאוד מקווה שקדימה תיענה לקריאתי זו". סילבן שלום: "אנו תובעים מקדימה להפסיק עם הטריקים השטיקים והקומבינות"

המערכת הפוליטית אחוזת תזזית: יום לאחר שיו"ר קדימה, ציפי לבני, אמרה כי היא זו שצריכה להרכיב ממשלה ("מה לא ברור, 28 זה יותר מ-27"), משיב יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, כי העם אמר את דברו והמחנה הלאומי הוא זה שירכיב ממשלה בהקדם. "אני מעריך שאנחנו נרכיב - יש לנו ממשלה ביד, אבל אנחנו רוצים ממשלה רחבה יותר. וזה הכיוון שאנחנו הולכים אליו", אמר בישיבת סיעת הליכוד.

 

עוד מהקלחת הפוליטית:

 

לאחר שנסגרו הדלתות, אמר נתניהו לחברי הליכוד: "השאיפה שלי להביא

לממשלה יציבה שיכולה לתפקד, ממשלה רחבה יותר מהקואליציה הטבעית שלנו. אבל ההחלטה תהיה שלהם. הצעה הם יקבלו - הצבעה טובה - נדיבה. אבל ההחלטה תהיה שלהם. יש דבר אחד שהם עושים שאני מביא לתשומת לבכם: הם עושים דה-לגיטימציה לממשלה של המחנה הלאומי, צריך להדוף גם את זה". נתניהו הדגיש: "אני לא מתכוון להשחית שום זמן", ואמר שיפנה לשותפות הטבעיות של הליכוד, וגם לקדימה. 

 

בפתח ישיבת סיעת הליכוד, אמר נתניהו כי אין זמן לבזבז לנוכח מצבור האיומים שבפניהם ניצבת ישראל. "אני מתכוון בהקדם האפשרי להקים ממשלה יחד עם השותפים הטבעיים שלנו, ולפנות אל המפלגות האחרות, בראשן קדימה, ולומר להן - מול מצבור האיומים האלה, מול מצבור האתגרים האלה - אנחנו מתכוונים להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה ואני מאוד מקווה שקדימה תיענה לקריאתי זו. בכל מקרה אנחנו לא יכולים להשאיר את מדינת ישראל ללא ממשלה ואנחנו נרכיב ממשלה בהקדם".

 

לדבריו, "הבוחר הישראלי החליט בצורה ברורה ללכת בדרך אחרת של עוצמה. הוא דחה את הדרך של הממשלה הנוכחית ותבע שהמחנה הלאומי בראשותנו ירכיב את הממשלה הבאה". נתניהו הוא סיפר על פגישותיו הבוקר עם שר החוץ הרוסי לברוב ועם חברי סנאט, בהן סקר את האתגרים הכלכליים והביטחוניים בפניהם ניצבת ישראל.

  

ח"כ סילבן שלום אמר: "אנו תובעים מקדימה להפסיק עם הטריקים השטיקים והקומבינות. לבני דיברה על פוליטיקה נקייה אבל עושה הכל כדי לחבל בהליך הפוליטי הלגיטימי". הח"כ המיועד בני בגין אמר: "גם אם תוקם ממשלת ימין צרה, יישארו קווי היסוד של הממשלה צרים. יישארו גם תיקים כדי לאפשר לעוד גורמים להצטרף לממשלה".

 

יו"ר הסיעה, ח"כ גדעון סער, אמר כי "נתניהו הוא המועמד היחיד שתוך כדי מערכת הבחירות, מפלגות אחרות הביעו תמיכה במומעדתו לראשות הממשלה. כבר עתה ארבע סיעות בכנסת החדשה שמונות 45 חברי כנסת, הודיעו שימליצו בפני הנשיא על נתניהו. אנחנו מקווים שיהיו שתי

סיעות נוספות בבית שיעשו אותו דבר - יש לנו איתן שיחות טובות - אבל כבר עתה ברור לגמרי שמספר הממליצים על נתניהו יהיה גדול יותר ממספר הממליצים על לבני".

 

"יש חברים בקדימה האומרים שלנתניהו אין 61, או שלא בטוח שיהיו לו 61", הוסיף סער. "צריך להזכיר שלפני חמישה חודשים הטיל פרס על לבני להרכיב ממשלה על יסוד המלצתם של 38 חברי כנסת בלבד. אנחנו גילינו אז אחריות ממלכתית ולא שיחקנו משקחים פוליטיים מיותרים. היום קדימה עושה דבר שלא יעשה. הם יודעים שללבני אין סיכוי להרכיב ממשלה, אבל לא אכפת להם לנסות להכניס את המערכת הפוליטית לסחרור מיותר. זה חוסר אחריות לאומית במובן הכי מובהק שלה. הכל מונע מדבר אחד בלבד, והוא רצונה של לבני לקבל רוטציה בשעה שהיא יודעת שלהרכיב ממשלה היא איננה יכולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. לא נשאיר מדינה בלי ממשלה
צילום: גיל יוחנן
שלום. לבני מחבלת בהליך הפוליטי
צילום: גיל יוחנן
סער. גילינו אחריות ממלכתית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים