שתף קטע נבחר

מסמכים: היטלר סבל מגזים ואכל כמו חזיר

מידע שמסר בכיר נאצי לסוכן בריטי בסוף מלחמת העולם השנייה, אשר מופיע במסמכים שיוצעו בקרוב למכירה, חשף פן לא מוכר של הצורר. מתברר שהוא נהג לכסוס ציפורניים, היה בעל נימוסי שולחן "מחרידים" וסבל מבעיה במעיו

מסמכים מ-1945, המהווים חלק מה"פרופיל פסיכולוגי" שהכינה בריטניה על שליט גרמניה הנאצית, מעידים כי לצורר הנאצי אדולף היטלר היו נימוסי שולחן "מחרידים", כי נהג לזלול עוגות בבונקר שלו וסבל תמידית מגזים.

 

העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" דיווח היום (ג') כי מהמסמכים, שעומדים כעת למכירה פומבית בבריטניה, עולה כי נהג הרודן הנאצי לכסוס ציפורניים בשעת האוכל, ומולל באופן בלתי פוסק את שפמו באצבעותיו. מהמסמכים המסווגים, שנחשפו לאחרונה, גם עולה כי היטלר האמין לתעמולה שהפיץ עליו יוזף גבלס, וסבר באמת ובתמים כי הוא "גאון צבאי יחיד במינו".

 

המסמכים מבוססים על שיחות שניהל סוכן בריטי עם בכיר במשטר הנאצי. התאריך שמופיע על המסמכים הוא שלושה ימים לאחר מותו של היטלר. על המסמכים מופיעה הכתובת: "נא להשמיד תוך 48 שעות". עם זאת, הם לא הושמדו - והסוכן הבריטי החזיק בהם בביתו בדרום-מערב אנגליה. לראשונה זה שישים שנה, התגלו המסמכים בעקבות מכירת הבית.

 

המסמכים מעניקים הצצה נדירה לחיי היומיום של היטלר בבונקר - מזכירים את נטייתו ההומוסקסואלית החבויה ואת חיבתו הרבה לרודולף הס. כן מעידים המסמכים כי יחסיו של היטלר עם נשים התאפיינו "במזוכיזם פסיבי". 

 

"העוגות גרמו לבעיות במעיו"

הבכיר הנאצי שעליו נסמכת חוות הדעת הפסיכולוגית סבר כי היטלר היה משוגע. הוא סעד במחיצתו לפחות 30 פעמים, וניהל יומן. ביומנו כתב: "היטלר אוכל בצורה מכאנית ובמהירות. הוא לא מעשן ואסור לעשן במחיצתו. כשהוא מסב לאכול, נימוסי השולחן שלו מחרידים. הוא כוסס ציפוניים, וממולל את שפמו".

  

עוד עולה מהמסמכים כי היטלר "זלל כמויות אדירות של עוגה - והדבר גרם לבעיות במעיו". עקב בעיות אלה, על פי ההערכה, סבל היטלר מגזים. כן עולה מהמסמכים כי למרות שהיטלר ניהל יחסים קרובים עם כמה נשים - היו יחסים אלה יחסים אפלטוניים.

 

ומה באשר לשמועות על נטיותיו ההומוסקסואליות? לטענת הבכיר הנאצי, מדובר בשמועות ותו לא. "אם היה בו משהו יוצא דופן, הרי שהיה זה המזוכיזם הפסיבי שלו ביחסיו עם נשים", נטען במסמכים. בנוגע למערכת היחסים עם רודולף הס, טען הבכיר "היטלר אהב אותו כמו אח".

 

המסמכים יועמדו למכירה ב-5 במרס. מחירם צפוי להגיע ל-1,000 ליש"ט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדולף היטלר. זלל עוגות וסבל מגזים
צילום: איי פי
מומלצים