שתף קטע נבחר

פלרם מרמת יוחנן מפטרת 75 עובדים

יצרנית הלוחות התרמופלסטיים תקצץ גם 5% משכרם של מאות עובדים ותעצור השקעות חדשות שאינן הכרחיות. תוכנית ההתייעלות תחסוך לפלרם 8 מיליון דולר

חברת פלרם, יצרנית הלוחות התרמופלסטיים מקיבוץ רמת יוחנן, הודיעה אמש (ה') על שורה של מהלכי התייעלות שמטרתם לאפשר לה לשרוד את המשבר הכלכלי. בין השאר, תפטר החברה 10% מבין 750 עובדיה - כלומר, כ-75 עובדים. הפיטורים יתקיימו גם בקווי הייצור וגם ביתר המחלקות. בנוסף, תקצץ החברה 5% משכר העובדים - למעט העובדים בקווי הייצור) ותצמצם בהוצאות התפעול.

 

תוכנית ההתייעלות תחסוך לפלרם 8 מיליון דולר.

 

מכת פיטורים במשק

גם פלסאון מפטרת 70 עובדים

גיבור תימכר לדלתא, 100 עובדים יפוטרו 

חשש כבד לסגירת מפעל ויטה פרי-גליל

 

באוקטובר האחרון, בשיאו של המשבר הכלכלי הגלובלי, הודיעה פלרם כי תקים קווי ייצור חדשים בארה"ב וברוסיה בהשקעה של קרוב ל-9 מיליון דולר. כעת מודיעה החברה כי תחדל מביצוע השקעות חדשות עד שיתבהר המצב.

 

פלרם מייצרת לוחות תרמופלסטיים קשיחים באקסטרוזיה מפוליקרבונט, פי.וי.סי, אקריל וחומרים נוספים. מתחילת השנה סובלת החברה משחיקה מתמדת ברווחיות על רקע העלייה במחירי חומרי הגלם, שאותה לא הצליחה החברה לגלגל ללקוחותיה ובהמשך התחילה לסבול גם מירידות בביקושים.

 

בתחילת השבוע הודיעה גם פלסאון מקיבוץ מעגן מיכאל, גם היא חברה קיבוצית בתחום הפלסטיקה על קיצוצים של 4% בכוח האדם – פיטורי 70 עובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים