שתף קטע נבחר

פלסאון מפטרת עשרות עובדים בישראל

החברה הודיעה כי היא מפטרת כ-70 עובדים, רובם בישראל; מדובר בצעד נוסף בשורת צעדים שנעשו לאחרונה. זאת, על מנת להיערך לירידת ביקושים על רקע האי-ודאות בשווקים

חברת פלסאון הודיעה היום (ב') כי היא פיטרה כ-4% מעובדיה, כ-70 עובדים, רובם בישראל, ביניהם שכירים ותושבי קיבוץ. מהחברה נמסר כי הפיטורים הם צעד נוסף במהלכים שנעשו בחודשים האחרונים. זאת, על מנת להיערך לירידת ביקושים אפשרית על רקע האי-ודאות בשווקים.  

 

פלסאון, הנסחרת בבורסה של ת"א והמוחזקת בכ-70% על ידי קיבוץ מעגן מיכאל,

 היא חברה בינלאומית המייצרת אביזרי חיבור לצנרת, אביזרים לענף הלול, מוצרים סניטאריים וכלי קיבול פלסטיים. החברה מעסיקה כ-1,500 עובדים. בארץ מועסקים כ-1,000 וביתר העולם כ-500. שני שליש מהמועסקים באתר הייצור במעגן מיכאל שכירים ושליש הם תושבי הקיבוץ.

 

מנכ"לית החברה, טובה פוזנר חנקין, אמרה כי "במהלך 2008 וכפי שדווח בדוחות הרבעוניים של החברה, הושפעו תוצאות החברה מעליות במחירי חומרי גלם מחד וירידות בשערי החליפין של המטבעות בהן היא מוכרת את מוצריה מאידך, זאת בעוד הפעילות הייצורית גדלה. 

 

"ההוצאות הן זניחות"

פלסאון מסרה בהודעתה כי היא בוחנת את המתרחש בעולם, המשברים הפיננסים, המיתון והתחזית המעורפלת לגבי העתיד ומחליטה לנקוט בצעד נוסף על מנת להתאים את ההוצאות לאפשרות של נסיגה ברמת הביקושים. 

 

"הפיטורים הם צעד כואב אך מחויב כדי להבטיח את חוסנו של הארגון ויכולתו להתמודד עם תנאי שוק לא ברורים", נמסר בהודעת החברה. החברה הודיעה בנוסף כי המהלך לצמצום כוח האדם בוצע בפועל וכי ההוצאות בגינו הינן זניחות. החיסכון העתידי הצפוי, במונחים שנתיים, הינו כ-9 מיליון שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר דירקטוריון פלסאון, אייל אלקלעי
מומלצים