שתף קטע נבחר

ברק: העם ובוחרי העבודה רוצים ממשלת אחדות

שר הביטחון כינה את התנגדותם של בכירי מפלגת העבודה להצטרף לממשלה, "זעם קדוש שלא מובן לי". הוא הציב תנאי ברור להצטרפות לממשלה: על פרידמן להישאר בחוץ

יו"ר העבודה ושר הביטחון נלחם על הזכות לכהן גם בממשלת נתניהו. בראיון לערוץ 2 אמר הערב (יום ו') אהוד ברק, כי בוחרי העבודה ועם ישראל דורשים "ממשלת אחדות רחבה". ברק כינה את התנגדותם של בכירי המפלגה "זעם קדוש שלא מובן לי, מלחמה בטחנות רוח".

 

מיד לאחר הבחירות הכריז ברק כי פניה של מפלגת העבודה לאופוזיציה, אולם

מאז - בעקבות פגישות עם יו"ר הליכוד - השתנה הטון. כעת נשמע ברק אחרת לגמרי ואמר כי "ההסתערות על האופוזיציה היא זעם קדוש".

 

עם זאת, ברק הציב תנאי ברור להצטרפות לממשלה: לפסול את דרישתו של ליברמן להותיר את השר דניאל פרידמן במשרד המשפטים. ברק הבהיר, כי "לא תהיה התחלה של משא ומתן אם ליברמן יהיה זה שקובע מי עומד בראש רשויות אכיפת החוק במדינה".

 

ברק הסביר מדוע הוא אינו פוסל ישיבה בממשלה.

"מול מדינת ישראל יש אתגרים ביטחוניים כבדים ומציאות בינלאומית מאוד מסובכת, משבר כלכלי שלא היה עשרות שנים, אנחנו רואים אותו פה", אמר. "ממשלת ימין צרה היא צרה לא קטנה, זה אתגר לנתניהו, ללבני, במובן מסוים גם לי, אולי לליברמן".

 

לדברי יו"ר העבודה, "מה שהעם דורש זה ממשלת אחדות רחבה שתסתכל בעיניים למציאות ותתמודד. אין לנו מדינה חלופית, לכן צריך ממשלת אחדות רחבה שתתמודד עם הבעיות". הוא התייחס לאפשרות שיצטרף לבדו לממשלה ואמר כי "זה לא רלבנטי". ברק הבטיח "להוביל את מפלגת העבודה עד שהיא תחזור למקומה בהנהגת המדינה".

 

בתחילת השבוע בישיבת הסיעה בכנסת ניסה יושב ראש העבודה לשדל את חברי מפלגתו שלא לפסול מראש כניסה לממשלה בראשות בנימין נתניהו. ברק אף הזהיר את חברי סיעתו כי החלטת קדימה לשבת באופוזיציה תהפוך את העבודה ל"גלגל חמישי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר העבודה. "אתגרים רבים"
צילום: AFP
מומלצים