שתף קטע נבחר

הרב אלישיב: חתונה אזרחית, רק באישור הרבנות

לאחר שקיבל אמש את מסקנות הוועדה שהקים לבחינת "ברית הזוגיות", אישר הפוסק הליטאי נישואים של לא יהודים בארץ. התנאי: הם יידרשו להוכיח בפני בית דין רבני כי הם גויים

יותר מחודש אחרי הבחירות, פסק אמש (יום ד') המנהיג הליטאי הרב יוסף שלום אלישיב בסוגייה הבוערת של המשא ומתן הקואליציוני, וקבע כי על פי ההלכה ניתן להנהיג בישראל נישואים אזרחיים בין זוגות שאינם יהודיים - בלבד.

 

על פי הרב אלישיב כל זוג שירצה להינשא בצורה כזו יצטרך להוכיח בפני בית דין רבני כי שני הצדדים אינם יהודים. צוות המשא ומתן של יהדות התורה צפוי להציג זאת כדרישה מרכזית במשא ומתן עם נציגי הליכוד. הפסיקה קיבלה גם את אישורם של האדמו"ר מגור והרב אהרון לייב שטיינמן.

 

אתמול בערב הגיעו לבית הרב אלישיב חברי ועדת הרבנים המיוחדת שהקים לבדיקת הנושא והציגו בפניו את מסקנות עבודת התחקיר שעשו והרב נתן את פסיקתו. הרב הדגיש כי נישואים אזרחיים בין בני זוג יהודים או מעורבים אינם באים בחשבון.

 

בעבר פורסם ב-ynet כי הרב אלישיב

חושש שיש מי ש"יתחזה" לגוי ולא ימהר להוכיח את יהדותו החשש שלו הוא מנישואי תערובת – התבוללות בחסות החוק - כאשר עולים יהודים שאינם רשומים ככאלה יתחתנו עם "חסרות דת". בגלל החשש , הוא קבע אמש כי בית דין רבני ייצטרך לאשר את הפנייה למסלול הנישואים האזרחיים.

 

הרב הראשי, שלמה משה עמאר, נדרש לסוגייה גם הוא בשבועות האחרונים והגיע לפשרה עם "ישראל ביתנו" לפיה יותרו נישואים אזרחיים לזוגות לא יהודים בלבד, אך לא היתנה זאת באישור בית הדין. בהתאם לכך, בהסכם הקואליציוני בין הליכוד ל"ישראל ביתנו" נקבע כי יקודם חוק המאפשר זאת וועדה ממשלתית מיוחדת תגבש פיתרון לעולים "חסרי הדת" שמבקשים להינשא עם יהודים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים