שתף קטע נבחר

איך תדעו אם בן הזוג מתכנן גירושים?

לאפקט ההפתעה בגירושים יש יתרונות חומריים ופסיכולוגיים רבים, ועל כן מידע מוקדם על כוונותיו של בן הזוג לפרק את החבילה עשוי לעזור לבן הזוג הפסיבי להיערך בהתאם, נפשית ומעשית. עשרה סימנים שיכולים להדליק נורה אדומה

לא כל גירושים נעשים בהסכמה ובהבנה, ורבים מהם אפילו מגיעים בהפתעה עבור אחד מבני הזוג, שמסתבר לו כי הפרטנר תכנן במשך שבועות וחודשים במדוקדק את כל ההליך.

 

לאפקט ההפתעה בגירושים יש יתרונות חומריים ופסיכולוגיים רבים, ועל כן מידע מוקדם על כוונותיו של בן הזוג לפרק את החבילה עשוי לתרום לבריאותו הנפשית העתידית של בן הזוג הפסיבי, לחסוך לו ממון רב, ואפילו לסייע לו לנסות לאחות את הקרעים ואולי בכלל למנוע את הגירושים.

  

איתי (שם בדוי) לא ידע מאיפה זה נחת עליו. מה שהיה נראה לו כזוגיות שלווה ונינוחה שנמשכה כמעט עשר שנים הסתיים בוקר אחד בהיר ואכזרי במכתב קצר ולקוני מאשתו ענת (שם בדוי), שהודיעה לו כי היא מעוניינת להתגרש. מתחת למכתב גילה איתי טפסי גירושים למילוי, בחתימת עורך דין אותו שכרה אשתו מבעוד מועד.

 

גירושים מפתיעים שכאלה אינם רק מנת חלקם של בודדים. כ-20% ממקרי הגירושים מפתיעים את אחד מבני הזוג. הצד המופתע, שלא ראה את הכתובת על הקיר, עלול לסבול לא רק משברון לב, אלא גם מאובדן ממון רב.

 

הצד היוזם את הגירושים יכול לנקוט מספר רב של מהלכים סמויים מקדימים, שיגדילו את חלקו בחלוקת הרכוש העתידית ויציב אותו בעמדה עדיפה גם בקביעת המזונות והמשמורת.

  

להלן עשרה סימנים מקדימים העלולים להעיד שבן או בת הזוג שלכם רוקם תוכניות לפרידה בקרוב:

 

1. התעסקות אובססיבית במסמכים

אם בן או בת הזוג שלכם מתחילים לפתע לתור אחר מסמכים שונים, טפסי בנק, מסמכי טאבו ועוד, לרכז אותם, לעיין בהם, ולשמור עליהם, הדבר אמור להדליק אצלכם נורת אזהרה. גם אם הפרטנר שלכם היה זה שתמיד היה אחראי על הנושאים האלה, עליית מדרגה בעיסוק במסמכים האלה מצדו עלולה לעורר בכם חשדות מוצדקים.

 

2. קריאת ספרים וחוברות משפטיות

אם בן או בת הזוג מתחילים לפתע לגלות עניין בנושאים משפטיים שונים, זה לא תמיד צריך לשמח אתכם; לא כל הרחבת דעת היא ברכה. גילוי עניין פתאומי בכתבות משפטיות באינטרנט, רכישת חוברות משפטיות או אפילו ספרים משפטיים, אמורים לעורר אצלכם סימני שאלה, אלא אם כן בן זוגכם הוא סטודנט למשפטים.

 

3. הצטרפות לפורומים וגלישה מרובה באינטרנט

בני זוג רבים המעוניינים להתגרש מנסים לבדוק קודם לכן את מצבם המשפטי ואת הצעדים שעדיף להם לנקוט כדי להשיג יתרון במאבק הגירושים. פרטים רבים שיכולים לסייע להם נמצאים באינטרנט בצורה מפורטת ומגוונת. אם לפתע בן הזוג החל סובל מגלישה מרובה באינטרנט, השתתפות ערה בצ'טים ובפורומים ושימוש רב בתוכנות מסרים מיידיים כמו אייסיקיו ומסנג'ר, הדבר עלול להעיד על עניין נסתר כמו רומן, חיפוש אחר רומן - או חתירה למידע על גירושים.

 

4. שינוי הרגלים בטיפול בדואר

אם עד היום בן או בת הזוג לא התעניינו בדואר שאתם מקבלים, וכעת הם פותחים מכתבים המיועדים לכם, או להפך - אם לפתע אתם חשים שהפרטנר שלכם מנסה להסתיר או להרחיק מכם דברי דואר המיועדים אליו באופן פרטי, הדבר עלול להעיד על אג'נדה נסתרת שלו. ייתכן שמדובר במסיבת הפתעה שהוא מכין לכם, אבל יש גם סיכוי רב כי מדובר בתרחיש שלילי, כמו התפתחות רומן, מילוט רכוש, תכנון גירושים או שלושתם גם יחד.

 

5. התעניינות פתאומית בעורכי דין

אם נודע לכם מגורם שלישי שבן הזוג שלכם מתעניין בעורכי דין, ריחרח כמה עולה להתגרש או מעודד שיחות בנושא זה במעגל החברים, הדבר צריך להדליק אצלכם נורה אדומה מהבהבת. אלה תחומי עניין מאוד מוזרים, וברוב המקרים אינם מבשרים טובות.

 

6. קרירות מינית 

אם אשתך אומרת לך שהיא מעדיפה פתאום לישון בבגדים, או אם בעלך הג'ובניק מסוגל להירדם פתאום רק עם שכפ"ץ, ובקיצור, אם אתם מגלים התרחקות מחשידה ממגע פיזי מצד בן הזוג שלכם, הדבר עלול להעיד על כך שהזוגיות שלכם עומדת בפני שינוי מכאיב.

 

7. אימוץ תחביבים חדשים

אם בן או בת הזוג נרשמים לפתע לחוגים כמו ריקודי עם, הרצאות, טיולים מאורגנים ועוד, הדבר עלול להעיד על כך שמשעמם להם בחיים, אבל עלול גם להעיד שהם מחפשים רומן, או כבר מנהלים אחד כזה.

 

8. היצמדות פתאומית לנייד

אם בן זוגכם התחיל לשמור לפתע בקנאות על המכשיר הסלולרי שלו ומרחיק אותו מעיני הסובבים, אם הוא לוקח אותו לשירותים, למקלחת ומניח אותו מתחת לכרית או במגירת השידה שלו כשאתם ישנים, הדבר עלול להעיד על תוכנית שהוא מנסה להסתיר. אם אין שום סיבה למסיבה, אתם כנראה בצרות. שווה להתחיל לרחרח.

 

9. בילוי עם חברה

ריבוי פתאומי של נסיעות עם חבר או חברה עלולים גם הם להוות סוג של כיסוי על פעילות נוגדת זוגיות. דבר שנשמע כמו פעילות רגילה ולגיטימית של בני זוג החולקים חיים ורוצים מעט ספייס זה מזה עלול, כשהוא מתרחש בנוסף להתנהגויות אחרות שפורטו עד כה, להעיד על רומן או על התרועעות עם עורך דין לענייני משפחה.

 

10. טיפוח פתאומי

אין שום רע בטיפוח, אבל אם בן הזוג או בת הזוג פוצחים פתאום בדיאטה או בניתוחים קוסמטיים, או מתחילים להתאפר ו/או להתבשם יותר מהרגיל, זה עוד סימן מחשיד.

 

חשוב לזכור שנוכחות סימן אחד או שניים בלבד אינה מעידה תמיד על התרופפות הקשר או על גירושים קרבים, אבל הצטברות של מספר סימנים רב עלולה להעיד על צרה מתקרבת, המצדיקה ייעוץ מקצועי או משפטי.

 

 

עו"ד שדמי מתמחה בתיקי גירושים, הסכמי ממון, צוואות, משמורת, טיפול בחטיפת ילדים ועוד.
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
התעניינות פתאומית במסמכים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
עו"ד רפי שדמי
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים