שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בימות הבידור - לאמנים יוצאי צה"ל בלבד

  המרכז לשלטון מקומי קורא לראשי העיריות שלא להזמין לבימות הבידור המקומיות ביום העצמאות אמנים אשר לא שירתו בצה"ל, ולהעדיף אמנים מקומיים על פני כוכבים

  לפני כשנתיים פרצה הסערה הראשונה כאשר צה"ל ביקש מעברי לידר להצהיר על תמיכתו ואהבתו לצה"ל ועל כך שהוא מכבד את ערכיו. לידר, שאמור היה להשתתף באירוע הצדעה ללוחמי צה"ל, סירב לחתום על הצהרה כזו ובעקבות כך בוטלה השתתפותו באירוע. מאז בוטלו הופעות רבות של אמנים שלא שירתו בצבא, על ידי צה"ל, עיריות וגופים ממשלתיים. בתגובה, יצאו אמנים ישראלים רבים נגד האיסור.

   

  הגדיל לעשות פיני בדש, ראש מועצת עומר וחבר הכנסת לשעבר, אשר ביקש להחרים את זוכה "כוכב נולד" ג'קו אייזנברג. כמו כן, הוא קרא לציבור שלא להצביע לשאר משתתפי "כוכב נולד" שלא שירתו בצה"ל.

   

  היום, לקראת יום העצמאות, חוזר הנושא לכותרות בעקבות קריאתו של המרכז לשלטון מקומי לראשי העיריות, שלא

  לאפשר לאמנים שלא שירתו בצה"ל להופיע על הבמות העירוניות והציבוריות בחגיגות העצמאות.

   

  תחת הכותרת: "מופעים ביום העצמאות? רק אם שירתתם בצה"ל", הועבר הבוקר (ד') מכתב לראשי הרשויות המקומיות, אותו כתב שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות-תרשיחא ויו"ר מרכז השלטון המקומי. "בכל שנה, דואגות הרשויות המקומיות לשמח את תושביהן ביום העצמאות למדינת ישראל, וברשויות רבות מוקמות במות בידור, עליהן מופיעים מיטב אומני ישראל", כתב בוחבוט, "אני פונה אליכם להתקשר עם אמנים ששירתו בצה"ל, ובכך לעודד את הגיוס לצה"ל ולהוקיע את תופעת ההשתמטות מהצבא. מתן במה לאמנים שלא שירתו בצה"ל מהווה דוגמא שלילית לקהל הצופים.

   

  "סוגיה נוספת המוכרת לנו היטב מאירועי יום העצמאות, היא המחירים הגבוהים והבלתי סבירים שדורשים האמנים עבור הופעותיהם. לאור המצב הכלכלי בו אנו מצויים, אנו מבקשים לקיים חגיגות שמחות אך צנועות יותר, וממליצים להשתמש באמנים מקומיים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניב קלדרון
  בוחבוט. לעודד את הגיוס לצה"ל
  צילום: ניב קלדרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים