שתף קטע נבחר

למה הוחרם הנשק מעובדי המועצה ליד הרצועה?

ב-31 במרס פג תוקף רשיונות הנשק של כל עובדי מועצת שדות נגב, אך במקום לחדשם כמקובל, החלה המועצה לאסוף את האקדחים - אפילו מקצין הביטחון. הסבר מניח את הדעת להחלטה היה קשה לקבל

מדוע נותרו כל עובדי המועצה האזורית שדות נגב ללא רישיונות לנשיאת נשק? גם נסיונות עיקשים לברר את הנושא לעומקו לא הצליחו להעלות תשובה ברורה לשאלה. במשרד הפנים לא מבינים מה קרה, במועצה עצמה סיפקו תגובה לא עניינית ומתחמקת, ראש המועצה סירב להתייחס לנושא, ואילו בין התושבים נפוצה תיאוריית קונספירציה, לפיה מאבקים פוליטיים פנימיים עומדים מאחורי ההחלטה.

 

כך או כך, דבר אחד ברור: ב-31 במרס פג תוקף רישיונות הנשק של כל עובדי המועצה שהחזיקו ברישיון כזה,

 ובמקום לחדש אותם כמקובל, החלו במועצה באיסוף כלי הנשק האישיים. "אבקשך להחזיר את האקדח, המחסניות והכדורים למחלקת הביטחון", נכתב במכתב שנשלח על ידי מחלקת הביטחון במועצה לבעלי האקדחים. "אחזקת אקדח ללא רישיון תקף הינה עבירה על החוק. בהזדמנות זאת אנו רוצים להודות לך על השנים בהן החזקת אקדח, ובכך תרמת לביטחון התלמידים במוסדות החינוך במועצה".

 

לאחר משלוח המכתב החלה המועצה לאסוף את כלי הנשק מכל מחזיקיהם, בהם גם נהגי אוטובוס, מורים ומנהלים בבתי הספר. אפילו קצין הביטחון של המועצה נאלץ להחזיר את נשקו.

 

ממשרד הפנים, האחראי על הנפקת רישיונות לנשיאת נשק, נמסר כי המועצה אכן לא חידשה את הרישיונות. "ראש הרשות ידע כי תוקף הרישיון עומד לפוג", אמרו במשרד הפנים. "איננו יודעים מדוע בחר לא לחדש את הרישיונות. מדובר בעניינה של המועצה בלבד".

 

אך במועצה לא ממש הצליחו להציג הסבר מניח את הדעת להתנהלות התמוהה. "הקצאת הרישיונות נבדקת בקפדנות במועצה, כדי להחליט מי צריך לשאת נשק מתוקף תפקידו", נמסר מטעם המועצה. "בהתאם לכך, הוחלט מי מבעלי התפקידים יוכשר לשאת נשק". אולם בפועל, כאמור, איש מעובדי המועצה אינו יכול כעת לשאת נשק.

 

ראש המועצה מאיר יפרח סירב להתייחס לנושא, אך גורמים במועצה ציינו כי הוא מודע לחשיבות הנושא, שלדבריהם "נמצא בטיפול". הם הוסיפו כי מוסדות החינוך לא ייפגעו מההחלטה, שכן הם מאובטחים על ידי חברת אבטחה.

 

"מפקירים את התושבים"

רבים מתושבי המועצה זועמים על ההחלטה, ומייחסים אותה לסכסוכים פוליטיים פנימיים. "ראש המועצה מפקיר את חיי התושבים", אמר ל-ynet תושב האזור גלעד אבני. "אי חידוש רישיון הנשק מונע מבעלי תפקידים להגן בשעת חירום על

חיי התושבים, דוגמת נהגי האוטובוס ועובדי מועצה נוספים. הוא פוגע באינטרס הציבורי וגם בביטחון התושבים. על ראש המועצה לדאוג לחידוש רישיונות הנשק ולא לנהל על גבי התושבים את המלחמות הפוליטיות שלו".

 

"זו ממש הפקרות", אומר תושב נוסף. "אי אפשר להגיע למצב בו ביישוב בעוטף עזה, מרחק של כארבעה-חמישה ק"מ מגדר המערכת, נלקחים כלי הנשק של עובדי מועצה". גורם ביטחוני באחת המועצות האזוריות הוסיף כי מדובר ב"תקלה חמורה".

 

ברקע לדברים, עומדת חקירת המשטרה נגד ראש המועצה יפרח, בגין האזנות סתר. חלפו כבר ארבעה חודשים מאז הודיעה המשטרה כי יש תשתית ראייתית להעמידו לדין, וטרם הוגש כתב אישום - אם כי התיק עודנו פתוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים