שתף קטע נבחר

המשטרה: ראש מועצת שדות נגב האזין בסתר

מאיר יפרח נחקר בחשד שהפר את חוקי האזנות הסתר והגנת הפרטיות, לאחר שהתקין מצלמה בחדרה של דוברת המועצה. התשתית הראייתית שנמצאה בחקירה הועברה לפרקליטות

המשטרה הודיעה היום (א') כי נמצאה תשתית ראייתית לכאורה נגד ראש המועצה האזורית שדות נגב, מאיר יפרח, בחשד שהפר את חוקי האזנות הסתר והגנת הפרטיות. על פי החשד, אנשיו של יפרח התקינו מצלמה ומיקרופון בחדרה של דוברת המועצה ללא ידיעתה, ונתונים ששודרו ממנו נשמרו במחשב בחדרו של ראש המועצה. התיק יועבר לעיונה של פרקליטות מחוז הדרום לצורך קבלת החלטה.

 

יפרח נחקר לפני כמה חודשים בחשד להאזנות סתר, לאחר תלונה שהגישו עובדי המועצה. חוקרי השלוחה הדרומית של היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטו על משרדו ותפסו ציוד להאזנה. יפרח כבר ציין בעבר כי המועצה התקינה מצלמות מעקב בעקבות ריבוי מעשי גניבות ו-ונדליזם. "הודענו לכל העובדים כמקובל על התקנת המצלמות", הסביר.

 

בעקבות ממצאי המשטרה, אמר יפרח ל-ynet כי "אני משוכנע שהצדק ייצא לאור ואני מקווה שהפרשה תסתיים כמה שיותר מהר. אני אעבור את כל ההליכים המקובלים כדי להוכיח את חפותי". לעומתו, אחד העובדים במועצה אמר כי העברת התיק לפרקליטות, היא "אנחת רווחה לעובדים רבים".

 

אחת מעובדות המועצה שהתלוננה נגד יפרח קיבלה בשבוע שעבר מכתב שהודיע לה על הפסקת עבודתה. פרקליטה, עו"ד דן חי, המתמחה בנושאי הגנת הפרטיות מסר, כי "יש פה הליך פיטורין שנעשה בחוסר תום לב מפגיע נגד עובדת שהתלוננה על הפרה גסה ובוטה של הפרטיות שלה במקום העבודה". לטענת יפרח, העובדת פוטרה משום שלא ניגשה למכרז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
ציוד להאזנת סתר. ארכיון
צילום: אבי כהן
מומלצים