שתף קטע נבחר

מושל ניו-יורק מציע: נישואי גאים בתפוח הגדול

האם ניו-יורק תהיה למדינה החמישית בארה"ב שתתיר נישואי זוגות חד-מיניים? המושל הדמוקרטי דיוויד פטרסון יציג חקיקה חדשה בנושא, אך לא ברור אם יש לכך רוב בסנאט המקומי

האם הומואים ולסביות יוכלו בקרוב להינשא בתפוח הגדול? מושל ניו-יורק, דיוויד פטרסון, צפוי להציג היום (ה') חקיקה, שאם תאושר תתיר לגאים להינשא במדינה באופן חוקי. עם זאת, לא ברור עדיין אם הצעד יאושר בסנאט המקומי.

 

אם החוק יאושר, ניו-יורק תצטרף למדינות קוניטקט, מסצ'וסטס, ורמונט ואיווה, שכבר התירו נישואי גאים. "התזמוּן תמיד היה מתאים", אמר פטרסון, החבר במפלגה הדמוקרטית, ושכבר הורה כבר בשנה שעברה למשרדי הממשל המקומי להכיר בנישואי גאים ממדינות אחרות . "זה פשוט עניין של נקיטת הצעד הראשון - ואני מוכן לכך", הוסיף.  

 

נישואי גאים זוכים לתמיכה רחבה באסיפה הכללית של ניו-יורק, שבה שולטת המפלגה הדמוקרטית. האסיפה אישרה הצעה בנושא כבר ב-2007, ברוב של 85 תומכים מול 61 מתנגדים. עם זאת, החוק מעולם לא הובא להצבעה בסנאט, שנשלט בעבר על-ידי המפלגה הרפובליקנית.

 

כיום שולטת המפלגה הדמוקרטית גם בסנאט המקומי, לראשונה

 זה יותר מ-40 שנים, אך ברוב זעום של 32 מול 30. לפחות סנאטור דמוקרטי אחד, רובן דיאז, כבר הביע התנגדות למהלך, בטענה כי יש לערוך משאל עם בנושא. מחוקקים בניו-המפשיר ומיין, שבהן כבר קיימת הכרה חוקית מסוימת בזוגות גאים, שוקלים אף הם בימים אלה להתיר נישואים לזוגות חד-מיניים.

 

מדינת קליפורניה הכירה בשנה שעברה בנישואי גאים לתקופה קצרה, אך מאוחר יותר אסרה על כך בעקבות משאל עם בנושא. כעת דן בית המשפט העליון במדינה בערעור בנושא. 43 מדינות בארצות-הברית אוסרות מפורשות על נישואי זוגות חד-מיניים. 29 מתכון אישרו תיקונים חוקתיים המגדירים נישואים כברית בין גבר לאשה בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הומואים שנישאו בסן פרנסיסקו. ארכיון
צילום: רויטרס
פטרסון: מוכן לצעד הראשון
צילום: AP
מומלצים