שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ליצמן דורש: מס של שקל על כל חפיסת סיגריות
  היוזמה הראשונה של סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן - חקיקה חדשה במסגרתה יוטל מס של שקל אחד על כל חפיסת סיגריות. הרווחים מהמס, על-פי ההצעה, יופנו לסדנאות גמילה ולהגברת המודעות למניעת עישון. הצעה דומה כבר עלתה בעבר, אולם לא התקבלה

  האם יוטל מס חדש על מעשני סיגריות? סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן מקדם יוזמה חדשה להטלת "מס עישון" בסך שקל אחד על כל חפיסת סיגריות.

   

  ליצמן העלה את היוזמה החדשה במכתב ששלח לשר האוצר יובל שטייניץ וציין כי המס המוצע יכול להוסיף לקופת המדינה סכום של יותר מ-300 מיליון שקל

  שאותם ניתן להפנות לסדנאות גמילה מעישון להגברת המודעות למניעת העישון וכן לסיוע רפואי לאוכלוסייה בשני העשירונים הנמוכים. זו אחת היוזמות הראשונות של סגן שר הבריאות הנכנס אך מדובר ביוזמה ותיקה.

   

  בעבר הציע השר הקודם, יעקב בניזרי יוזמה דומה לפיה יועלה המס על יבוא סיגריות, מה שיביא בהכרח לעלייה במחירן. הכוונה היתה להעלות את המס על מחיר הסיגריות בשיעור של עד כ-20%, כך שמחיר חפיסת סיגריות ינוע בין 18-24 שקלים. אולם הצעתו של בניזרי נתקלה בהתנגדות מצד משרד האוצר המתנגד באופן מסורתי על הטלת מס ייעודי.

   

  למרות כישלון העבר, בסביבתו של סגן השר ציינו כי ליצמן בדק את הנושא טרם ההצעה עם כל הגורמים לרבות משרד האוצר וכי הוא מקווה שהפעם בניגוד לפעמים הקודמות העניין אכן יתממש.

   

  עוד נמסר כי בתקופה הנוכחית יש קושי לפנות למשרד האוצר בדרישות תקציביות וההצעה הזו מהווה רעיון איך להכניס כסף נוסף לקופת המדינה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ליצמן דורש: מס של שקל על כל חפיסת סיגריות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים