שתף קטע נבחר

"בתי עברה התעללות - לא פיתתה את הילדים"

אמה של הילדה בת ה-10 העומדת במרכז פרשיית מין באשדוד זועמת על הטענות לפיהן פיתתה הבת ילדים אחרים וקיימה עמם יחסי מין מרצונה. "בבית הספר יש שמונה ילדים מסוכנים שהתעללו מינית, והבת שלי יושבת בבתי עצובה ומטופלת בכדורים"

"הילדה שלי עברה התעללות מינית במשך חודשים, ועכשיו היא זו שיושבת בבית, מטופלת בכדורים, בוכה ועצובה בעוד המתעללים ממשיכים ללכת לבית הספר", כך הגיבה הערב (יום ב') אמה של הילדה בת ה-10 מאשדוד לטענות לפיהן קיימה בתה יחסי מין בהסכמה עם שמונה ילדים מבית ספרה בחודשים האחרונים. ממשרד החינוך נמסר כי התלמידה הופנתה בעבר לטיפול פסיכולוגי, ובכיתתה הופעלה תוכנית כישורי חיים בנושא "שמירה על גופי",

 

בשיחה עם ynet אמרה האם כי פרטי הפרשה שבמרכזה עומדת בתה נודעו לה רק לפני כשבועיים, אז יצרה מנהלת בית הספר קשר עמה וטענה באוזניה כי התקיימו מעשים מיניים בין בתה ובין נערים הלומדים עמה. במקביל, החלו גורמי הרווחה בעיר לחקור חשדות לפיהן קיימה הילדה יחסי מין עם שמונה נערים, ואף צפתה עמם בסרטים פורנוגרפיים. הילדים המעורבים בפרשה סיפרו כי הילדה היא שיצרה עמם קשר, וכי ביצעה את המעשים מרצונה.

 

"היא הציע לי להוציא את הילדה מבית הספר, לפחות לכמה ימים, לטובתה, כדי שתהיה מוגנת ורחוקה מהילדים האלה. חשבתי שזה רעיון טוב אחרי מה שהיא עברה", סיפרה האם על שיחתה עם המנהלת.

 

היא החליטה לשלוח את בתה אל דודתה המתגוררת מחוץ לעיר, אולם אז קיבלה פניה מרשויות הרווחה שביקשו להעביר את הילדה למעון מוגן. "הייתי בהלם. לא הבנתי למה הילדה שלי, שעברה מעשים כאלה, צריכה להיות במעון כזה, כאילו שהיא עשתה עבירה כזאת. אנחנו זוג הורים נורמטיביים, עובדים, יש לנו עוד שני ילדים נוספים, שאחת מהם גם למדה באותו בית הספר. איך בכלל העלו בדעתם הגורמים האלה להוציא לנו את הילדה מהבית", תהתה.

 

הבת סיפרה: שמונה ילדיה התעללו בי

האם ניסתה לדובב את בתה, שחשפה בפניה את הפרטים המזעזעים. "היא סיפרה לי ששמונה ילדים התעללו בה מינית, עשו לה כל מיני מעשים קשים, היא דיברה על התעללות ממש ועל דברים שהיו מאוד לא נעימים לה, והיא לא יכלה להתנגד להם. שאלתי אותה 'למה שתקת, למה לא סיפרת לנו', והיא אמרה שהם איימו עליה שהיא לא תהיה מקובלת ושהם יפיצו את הסיפור הזה בכל בית הספר - ולכן היא לא סיפרה", אמרה.

 

לדברי האם, מאז חשיפת המקרה בתה אינה ישנה לבדה, וחזרה להרטיב בלילות. היא הביעה תרעומת על הטענות לפיהן בתה פיתתה את הנערים וידועה כ"בעלת התנהגות מינית מוחצנת". "אני לא מבינה איך המערכת מתנהלת ואיך כל הגורמים האלה התנהלו בכל הפרשה הזאת. איך בכלל מאשימים את הבת שלי, ילדה בת 10, שברירית ועדינה, שהיא זאת שפיתתה את הנערים ושלה יש התנהגות מינית כזאת או אחרת".

 

האם אף תהתה מדוע הוחלט שלא לנקוט בצעדים נגד הנערים החשודים במעורבות בפרשה. "יש בבית הספר הזה כעת שמונה ילדים מסוכנים שהתעללו מינית בילדה,

ואני לא מבינה איך מאפשרים להם להמשיך ולהגיע לבית הספר כשהם יכולים להתעלל בילדות אחרות. לצערנו הרב אף אחד מבית הספר לא איתנו בקשר מלבד המנהלת שהגיעה רק היום.

 

האבסורד הוא שרצו דווקא אצלנו לחקור מה קרה, כששנים מהנערים הם אחים, שאחד לימד את השני איך עושים את הדברים האלה. למה אף אחד לא בודק מה קורה בבית הזה, למה לא הביאו חוקרת ילדים מקצועית, איך בכלל חושבים ששמונה ילדים טענו שהם התעללו בילדה, ברור שהם יגידו שהיא זו שפיתתה אותם. הילדה שלנו היא ילדה מבית טוב, שקיבלה חינוך מסור, ועכשיו במצב שלה אנחנו רק רוצים להעניק לה חום ואהבה ולהגן ולשמור עליה", הוסיפה.

 

ממשרד החינוך נמסר כי בית הספר כינס ועדה בין-מקצועית הכוללת את המנהלת,

פסיכולוג, יועצת בית הספר וגורמים נוספים לבחינת דרכי הטיפול של בית הספר במקרה מול כל המעורבים.

 

עוד נמסר כי במהלך השנים נחשפו שני מקרים של התנהגות מינית חריגה של התלמידה, ובית הספר עירב פסיכולוג שפגש את ההורים וליווה את התלמידה. בהמשך, הופנתה התלמידה לגורמי טיפול נוספים עם אפשרות לשילוב תרופות. בכיתה בה לומדת התלמידה הופעלה תוכנית מיוחדת של כישורי חיים בנושא "שמירה על גופי", והיא אף קיבלה שעות שילוב כדי לתת מענה לצורך רגשי באמצעות תרפיה באומנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופירה יוחנן ווילק
לא יוצאת מהבית מאז המקרה (אילוסטרציה)
צילום: אופירה יוחנן ווילק
מומלצים