שתף קטע נבחר

ליברמן יהיה אחראי לדיון האסטרטגי עם ארה"ב

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יביא לממשלה ביום ראשון הצעת החלטה למנות את שר החוץ, אביגדור ליברמן, לממונה על הדיון האסטרטגי עם ארה"ב. המינוי צפוי לעבור

ממשלת ישראל צפויה להחליט ביום ראשון הקרוב בישיבתה השבועית ששר החוץ, אביגדור ליברמן, יהיה השר הממונה על הדיון האסטרטגי עם ארה"ב.

 

בהיסטוריה הקצרה שלו במשרד החוץ, הצליח ליברמן להגיע לעימות הצהרתי עם ארה"ב, כאשר התייחס בביטול למתווה אנאפוליס ולפיתרון "שתי מדינות לשני עמים". הצהרתו זו של ליברמן גררה תגובות צוננות מצד כל בכירי הממשל האמריקני.

 

בין היתר הכריז נשיא ארה"ב, ברק אובמה, כי ארה"ב עומדת מאחורי מתווה אנאפוליס וחותרת לשתי מדינות. גם מזכירת האמריקנית, הילרי קלינטון, והשליח המיוחד למזרת התיכון של הבית הלבן, הסנטור לשעבר גורג' מיטשל, אמרו דברים דומים.

 

בהצעת ההחלטה שיביא ראש הממשלה, נכתב בין היתר: "הדיאלוג האסטרטגי של ישראל וארה"ב הוא מסגרת ההתדיינות הקבועה והסדירה הבכירה ביותר בין שתי המדינות לדיון בנושאים אסטרטגיים. ראשיתו בהודעה משותפת של נשיא ארה"ב וראש הממשלה משנת 1999. במסגרת הדיאלוג, נפגשים נציגי הצדדים פעמיים בשנה בירושלים ובוושינגטון.

 

"השר האחראי על הדיאלוג מטעם ישראל מונה עד עתה על ידי ראש הממשלה. מוצע שהמינוי ייעשה מעתה בהחלטת ממשלה.

 בהתאם להסכמים הקואליציוניים הוצע למנות השר ליברמן כשר האחראי על הדיאלוג האסטרטגי", נכתב בהצעת ההחלטה.

 

בדברי ההסבר שניתנו לשרים נאמר כי היועצים המשפטיים של משרד החוץ ושל לשכת ראש הממשלה לא הביעו התנגדות למינוי זה. ליברמן צפוי לזכות לרוב בקרב 30 שרי ממשלת נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. מסגרת קבועה
צילום: גיל יוחנן
תגובות צוננות. קלינטון
צילום: AFP
מומלצים