שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרובוקציה? בקשה לעיכוב יציאה מהארץ לאפיפיור
  פעילי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר דורשים מבית משפט השלום בירושלים לחייב את האפיפיור להחזיר את המנורה והחפצים שנבזזו מבית המקדש, לפני כ-2,000 שנים

  החזר את אוצרות בית המקדש - כך דורשים פעילי הימין הקיצוני, איתמר בן-גביר וברוך מרזל, מהאפיפיור בנדיקטוס ה-16, שיגיע היום (ב') לביקור בישראל, בקובלנה פלילית שהגישו לבית משפט השלום בירושלים. בנוסף הם מבקשים להוציא גם צו עיכוב יציאה מהארץ לאפיפיור ולשלושה ממלוויו.

   

  בן-גביר ומרזל טוענים כי טיטוס, שהחריב את ירושלים ואת בית המקדש, לקח איתו לרומא גם את מנורת שבעת הקנים שהיתה מוצבת בבית המקדש. יחד איתה, נבזזו כלים שונים, בין היתר הכיור, מזבח הזהב, מזבח הנחושת, והפרוכת. השניים טוענים כי הכלים או לפחות חלקם, מצויים במרתפי הוותיקן שברומא.

   

  עוד נטען בכתב הקובלנה הפלילית הפרטית, כי בתאריך נוסף שאינו ידוע להם, נשדדו ספרי גמרא שונים ופילוסופיה יהודיים שמספרם מוערך בכ-7,500.

  השניים טוענים שגם ספרים אלו מצויים במרתפי הוותיקן ברומא, וחלקם אף הוצגו ביריד הספרים הבינלאומי כספרי היהדות של הוותיקן. לטענת בן גביר ומרזל, המרתפים בשליטת האפיפיור ופמלייתו והם האחראים להחזקת אותם פריטים.

   

  ברשימת עדי התביעה של השניים מופיעים הרבנים הראשיים: הרב שלמה עמר והרב יונה מצגר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מרזל. שיחזיר את החפצים שנבזזו
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים